Volkswagen Touareg’in Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

0
volkswagen-touaregin-turkiye-fiyati-belli-oldu

Volkswagen’in Touareg modelinin Türkiye’ye kaç liradan gireceği belli oldu.

Volkwagen’in Yeni SUV Modeli Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Volkswagen Touareg’in dünyadaki SUV araç pazarındaki iddialarını artırmak için değil, ayrıca premium SUV segmentinde yer alan araçların teknolojisinin ve kalitesini üst seviyelere çıkartılması amacıyla Türkiye’ye geldiği bildirildi. VW Touareg, Türkiye’de satışa 286 beygirlik 3.0 litrelik dizel motoru ile 2918 yılının haziran ayında 157 bin euro fiyattan başlamak üzere sunulacak. Touareg modelinin Volkswagen’in premium araç segmentinin temsilcilerinden biri olduğunun altı özellikle çizildi.

Touareg SUV Açığını Kapatacak

Volkswagen yetkilileri yaptıkları açıklamalarda Mercedes, BMW ve Audi’nin aynı segmentteki araç modellerinin rakibi olduğu, ayrıca Touareg’in VW açısından bir diğer öneminin de dünya genelinde kendileri dışındaki araç markalarının toplam satış rakamlarının içinde SUV modellerinin oranının yüzde 34 olduğunu, Volkswagen’de bu oranın yüzde 14 olduğunu, Touareg’in de bu açığı kapatacağını bildirdiler.

Dünyada SUV Araç Satışları Yüzde 12.7 Arttı

Bu konu hakkında Volkswagen Türkiye Genel Müdürü Gino Bottaro, 2018 yılının haziran ayından itibaren Touareg modelinin satışının başlayacağını, Türkiye’deki ilk satış fiyatının 157 bin euro olacağını, bu modelin diğer markaların aynı segmentteki araçlarının satışlarına da katkıda bulunacağını, 2017 yılında dünya genelindeki SUV satışlarının bir önceki yıl olan 2016 yılına göre yüzde 12.7 oranında arttığını, bu büyümenin Avrupa’da, Ortadoğu’da ve Afrika’da yüzde 19.2 oranında olduğunu, dünyadaki SUV model araç satışından Volkswagen markasının 8. sırada olduğunu ve 868.862 adet araç satıldığını söyledi.

Türkiye’de SUV Araçların Oranı Yüzde 18

Gino Bottaro, Volkwagen’in dünyadaki SUV satışlarında en çok satış rakamını artıran marka olduğunu, 2017 yılında VW’ye ait markaların toplam satışlarının yüzde 19’luk kısmının, kendi markalarının yüzde 14’lük kısmının da SUV modellerinden oluştuğunu, Türkiye’de bu oranında SUV araç pazarının dünya geneline göre yüzde 18’de kaldığını da söyledi.