Ana SayfaEkonomiYemek Kartları ile İlgili Son Nokta Koyuldu!

Yemek Kartları ile İlgili Son Nokta Koyuldu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yemek kartı hizmeti sağlayan kuruluşlar tarafından anlaşmalı bulunduğu işletmeye uygulanacak olan en yüksek komisyon oranı belli oldu.

Yemek Kartlarında Komisyon Oranları Netleşti

Yemek kartları ile ilgili yeni yönetmelikte sona gelindi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, yürürlüğe girmek üzere Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan yeni yönetmeliğe göre yemek kartı hizmetinde bulunan kuruluşlar kamuda ve özel sektörde sözleşme yaptıkları şirketlere hiçbir vesile ile indirim uygulanamayacak ve değişik çeşitlerde menfaat sağlanamayacak.

Komisyon Oranı Dışında Bir Ücret Talep Edilemeyecek

Sözleşme yapılan şirketler de yemek kartı hizmeti aldıkları kuruluşlardan herhangi bir indirim ya da menfaat talebinde bulunamayacaklar. Şirketler ve kuruluşlar arasında yapılan sözleşmede uygulanacak olan komisyon oranı en fazla yüzde 6 oranında olabilecek. Kuruluşlar tarafından şirketlere lira, sarfiyat malzemesi, uygulamaların barındırılması, bakım bedeli teknik destek, depozito adı altında hiçbir ücret talep edilemeyecek.

Kalan Bakiyeler Bir Sonraki Döneme Devredilecek

İşverenler tarafından yemek kartı kuruluşları ile anlaşmalı olan şirketlere yapılacak olan ödemeler en fazla 30 günlük olacak. 30 günlük süre yetkililer tarafından düzenlenmiş olan fatura tarihinden başlamış olacak. Ay sonunda ya da yıl sonunda yemek kartlarında biriken bakiyeler herhangi bir koşul aranmaksızın bir sonraki aya ya da bir sonraki yıla devredecek.

Yemek Kartı Haricindeki Kartlar Hükme Dahil Değil

Yemek kartı kuruluşları hediye, akaryakıt, ödül, yardım, temsil, konaklama, ağırlama gibi hizmetler için çıkartılan kartlar ile ilgili bahsi geçen hükümler geçerli sayılmayacak. Fakat 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları ile ilgili kanunda yer alan hükümler saklı kalma üzere işlem ve ödemeler hizmetlere özgü olacak.

 

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,211TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.