Ana SayfaEkonomi30.000 Kişi Sınav Ücretini Yatırdı Ama Başvuru Yapmadı! Başvurular Bugün 23.59’a Uzatıldı!

30.000 Kişi Sınav Ücretini Yatırdı Ama Başvuru Yapmadı! Başvurular Bugün 23.59’a Uzatıldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yayımlanan 5.000 kadroluk PTT iş ilanları için sadece 145 bin kişinin sınav ücretlerini yatırdığı ancak sadece 115 bininin başvuru yaptığı, bu nedenle de başvuru sürecinin bugün 23.59’a kadar uzatıldığı açıklandı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yayımlanan PTT iş ilanları kapsamında 5.000 kişilik kadro açıldığını ancak başvuru sayısının az olduğunu söyledi.

Bakan Arslan’dan PTT İş İlanları Açıklaması

PTT iş ilanları kapsamında toplamda 1.623 Postacı, 200 tekniker, 2.625 Gişe Personeli, 82 Avukat, 200 Mühendis, 250 Uzman Yardımcı ve 20 Mimar alımı yapılacağını söyleyen Bakan Arslan, 145 bin 668 kişinin sınav ücreti yatırma işlemlerini tamamladığını ancak başvuruların yapılmadığını söyledi. Gelişen, büyümeye devam eden, 178. Yılında olan PTT kuruluşunun alım yapacağı 5.000 kişilik kadroya sadece 115 bin 431 başvurunun geldiğini aktardı.

Başvuru Uzatıldı!

PTT iş ilanları için kişilerin sınav ücretlerini yatırdığını, bu kişilerin şartları taşıdığını ancak yoğunluk nedeniyle başvuruların yapılamadığını söyleyen Arslan, bu nedenle yaşanabilecek mağduriyetler için bugün saat 23.59’a kadar sistemin açık kalacağını, başvurusunu yapmayanların başvurularını tamamlaması gerektiğini söyledi. Sınav için alınan 60 TL’lik ücretlerin sadece sınav için harcandığını söyleyen Bakan Arslan, bu ücretin bir kişinin masrafını karşılamadığını, PTT’nin bir kısmını kendi bütçesinden karşıladığını, şartları taşımayan adayların sınav ücretlerinin de en yakın zamanda PTT iş yerlerinden iade edileceğini söyledi.

PTT personel alımları için düzenlenecek sınavlar 17 merkezde olacak.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.