Ana SayfaEkonomi30.000 Kişi Sınav Ücretini Yatırdı Ama Başvuru Yapmadı! Başvurular Bugün 23.59’a Uzatıldı!

30.000 Kişi Sınav Ücretini Yatırdı Ama Başvuru Yapmadı! Başvurular Bugün 23.59’a Uzatıldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yayımlanan 5.000 kadroluk PTT iş ilanları için sadece 145 bin kişinin sınav ücretlerini yatırdığı ancak sadece 115 bininin başvuru yaptığı, bu nedenle de başvuru sürecinin bugün 23.59’a kadar uzatıldığı açıklandı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yayımlanan PTT iş ilanları kapsamında 5.000 kişilik kadro açıldığını ancak başvuru sayısının az olduğunu söyledi.

Bakan Arslan’dan PTT İş İlanları Açıklaması

PTT iş ilanları kapsamında toplamda 1.623 Postacı, 200 tekniker, 2.625 Gişe Personeli, 82 Avukat, 200 Mühendis, 250 Uzman Yardımcı ve 20 Mimar alımı yapılacağını söyleyen Bakan Arslan, 145 bin 668 kişinin sınav ücreti yatırma işlemlerini tamamladığını ancak başvuruların yapılmadığını söyledi. Gelişen, büyümeye devam eden, 178. Yılında olan PTT kuruluşunun alım yapacağı 5.000 kişilik kadroya sadece 115 bin 431 başvurunun geldiğini aktardı.

Başvuru Uzatıldı!

PTT iş ilanları için kişilerin sınav ücretlerini yatırdığını, bu kişilerin şartları taşıdığını ancak yoğunluk nedeniyle başvuruların yapılamadığını söyleyen Arslan, bu nedenle yaşanabilecek mağduriyetler için bugün saat 23.59’a kadar sistemin açık kalacağını, başvurusunu yapmayanların başvurularını tamamlaması gerektiğini söyledi. Sınav için alınan 60 TL’lik ücretlerin sadece sınav için harcandığını söyleyen Bakan Arslan, bu ücretin bir kişinin masrafını karşılamadığını, PTT’nin bir kısmını kendi bütçesinden karşıladığını, şartları taşımayan adayların sınav ücretlerinin de en yakın zamanda PTT iş yerlerinden iade edileceğini söyledi.

PTT personel alımları için düzenlenecek sınavlar 17 merkezde olacak.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.