Bankada Unutulan Para Sorgulama: Bankada Unutulan Para Nasıl Geri Alınır?

Google Haberlere Abone Ol:

Geçmiş dönemlerde çalışılan iş yerlerinden kalma maaş hesaplarında, birikim hesaplarında unutulmuş olan paralar olabilir. Bankada unutulan para sorgulama işlemi sayesinde herhangi bir bankada paranızın olup-olmadığını öğrenebilirsiniz. Bankada Unutulan Para Sorgulama için detaylar…

Bir iş başvurusunda bulunulduğu zaman adayların işe kabulünde işveren tarafından ilk olarak maaş için banka hesabı açmaları talep edilir. Ya da bunun aksine çeşitli nedenlerden dolayı pek çok bankada bir hesap açılmış olunabilir. Söz konusu olan bu bankalarda pek çok tüketici, küçük meblağlarla da olsa parasını unutabiliyor. Tüketicinin hangi bankada ne kadar parası kaldığını öğrenebilmek için de öncelikle sorgulatması gerekiyor.

Bankada Unutulan Para Nasıl Geri Alınır?

Günümüzde bankalarla herhangi bir münasebeti olmayan vatandaşların sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır. Çünkü pek çok nedenlerden ötürü bankalara muhtaç kalınabilir. Bu doğrultuda ihtiyaç üzere geçmişte açılmış olan banka hesaplarında para unutulmuş olması da mümkündür. Tüketiciler, geçmiş zamanlarda açmış olduğu hesaplarındaki bu paraların miktarını bilmiyor olmasından dolayı önemsemiyor olabilirler. Ancak unutulan paranın miktarını öğrenebilmek için sorgulatmak gerekiyor.

Mesela; bir tüketicinin geçmiş yıllarda açmış olduğu banka hesabında 10 TL unutması halinde, söz konusu olan bu rakam Türkiye’nin tamamına vurulduğunda bankalara kalan (unutulan) para miktarı oldukça iyi bir rakam haline geliyor. Bankada unutulan paranın üzerinden 10 yıldan geçmesi durumunda o paranın geri alınması mümkün olmuyor. Çünkü söz konusu bu paralar tasarruf mevduatı sigorta fonuna aktarılıyor. Bankada unutulan paranın var olup olmadığını, varsa miktarını öğrenebilmek için online sorgulama kanallarına müracaat etmek gerekiyor.

Bankada Unutulan Para Nasıl Sorgulanır?

Bankada unutulan para sorgulama için online erişim kanalları mevcuttur. Bunlardan biri ise zamanasimi.org’dur. Söz konusu olan bu siteye giriş yapılarak Ad, Soyad ve aratılacak olan banka ve banka kartı numarası bilgileri sisteme girilerek hangi bankada ne kadar para unutulduğunu öğrenebilmek mümkündür. Aynı zamanda daha önceden hesabınızın bulunduğunu bildiğiniz bankaların şubelerine giderek, hesabınızın son durumu hakkında kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...