Ana SayfaGündemAlbaraka Türk’ten 275 Milyon TL Kira Sertifikası İhracı

Albaraka Türk’ten 275 Milyon TL Kira Sertifikası İhracı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Türkiye’nin ilk katılım bankası olan Albaraka Türk Katılım Bankası, Bereket Varlık Kiralama AŞ aracılıyla 275 milyon TL tutarındaki iki kira sertifikası ihracını başarıyla tamamladı.

Talep Fazla Oldu!

İhraç, 18 Temmuz günü 113 gün vadeli, 175 milyon TL olarak planlanmıştı. Ancak ihraca 1,7 kat daha fazla talep geldi ve planın dışına çıkıldı. Bu kapsamda da 200 milyon TL olarak gerçekleşti. Gelen taleplerin karşılanmaması sonucunda SPK’dan alınan onay sonrasında 24 temmuz günü 107 gün vadeli 75 milyon TL tutarında ek bir ihraç daha gerçekleştirildi.

2 Temmuz’da tamamlanan 20 milyon TL değerinde olan tahsisli kira sertifikası ihracı ile birlikte Albaraka Türk Katılım Bankası, temmuz dönemi içinde toplamda 295 milyon TL değerinde ihraç yapmış oldu. Kira sertifikası ihracına katılım gösteren müşterilerin yüzde 34’lük kısmı portföy yönetim şirketleri, sigorta şirketleri ve emeklilik şirketleri olurken, yüzde 66’lık kısmı ise bireysel şirketlerden oluştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Albaraka Türk Hazine, Yatırım Bankacılığı ve Finansal Kurumlar’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Malek Temsah, 2018’in ilk yarı döneminde katılım bankacılığı alanında 7 milyar TL değerinde kira sertifikası ihraç edilmiş olunmasının, likit enstrümanın TL fon toplama ile sektörün bilanço büyümesine destek vermek kapsamında hem önemli hem de rekabetçi araç olduğunu söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.