Ana SayfaGündemTEB 2018 1. Yarıyıldaki Net Karı 732,2 Milyon TL

TEB 2018 1. Yarıyıldaki Net Karı 732,2 Milyon TL

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Ekonomi Bankası’nın 2018’in ocak ile haziran dönemleri arasındaki toplam net karı 732,2 milyon TL olarak açıklandı.

TEB’in 2018 ilk yarıyıl finansal sonuçları yayımlandı. Buna göre 30 Haziran tarihi itibariyle TEB’in aktiflerinin toplamında yüzde 17 oranında artış oldu. Bu artışla da aktiflerin toplamı 100,7 milyar TL seviyesine ulaştı. Net karı ise 732,2 milyon TL oldu.

Kredilerin Yarısını KOBİ’ler Kullandı

Krediler, TEB’in hem Türkiye ekonomisine hem de müşterilerine sunduğu desteğin en önemli göstergesi oldu. Kredilerin söz konusu dönemdeki toplam aktiflerin yüzde 69’luk payına tekabül etti. Kredilerin toplamı 70 milyar TL olurken, bunun yaklaşık olarak yarısını ise KOBİ’ler kullandı.

TEB Öz Kaynakları 9,6 Milyar TL

Her zaman risk yönetimiyle aktif kalitesine öncelikli tutan bankanın ocak ile haziran dönemleri arasında takipteki kredilerinin oranı ise yüzde 2,90’a tekabül etti. Yine aynı dönemdeki bankanın toplam mevduatında yüzde 18 oranında artış oldu ve 65,8 milyar TL seviyesine çıktı. TEB öz kaynakları 9,6 milyar TL, sermaye yeterlilik rasyosu yüzde 15,10 seviyesinde gerçekleşti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.