Ana SayfaBankacılıkAkbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

Akbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti
A

Akbank, ATM’ler aracılığı ile banka hesabından para çekmek isteyen müşterileri için günlük olarak para çekme ve yatırma limiti koymaktadır. Peki bu limit ne kadardır?

-

Akbank, Türk bankacılık sektöründe gerek bireysel müşterileri için, gerekse kurumsal müşterileri için çeşitli finans hizmetleri sağlayan, oldukça önemli bir bankadır. Türkiye çapındaki yüzlerce şubesi ile kaliteli hizmet sunan Akbank, bu hizmetlerini kesintisiz bir hale getirebilmek için en yakın Akbank ATM, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve Akbank Direkt uygulamaları üzerinden de hizmetlerine devam etmektedir. Üstelik müşterilerine ATM’leri aracılığı ile her türlü bankacılık işlemlerini kolaylıkla yerine getirebilme imkanı sunan banka, Akbank ATM para çekme limiti ve kartsız işlemlerde Akbank ATM yatırma limiti koyarak müşterilerinin güvenliği de sağlamaktadır.

Akbank ATM Para Çekme Limiti

Akbank tarafından, tamamıyla müşterisinin güvenliğin sağlayabilmek adına Akbank ATM para çekme limiti getirilmektedir. Bu kısıtlama sayesinde Akbank müşterileri bir gün içerisinde yalnızca bir miktar para çekebilmekte, hesabında kalan para ise güvenle muhafaza edilmektedir. Bu sayede olası bir dolandırıcılık için tedbir alınmış olmaktadır.

Bu doğrultuda Akbank günlük para çekme limiti karta göre bin 500 TL ile 4 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu limitin üzerinde para çekmek isteyen müşterilerin ise belli bir miktar komisyon ödemesi gerekmektedir.

Akbank ATM Para Yatırma Limiti

Banka müşterileri için, para çekme işlemlerinde olduğu üzere Akbank ATM para yatırma limiti getirmemektedir. Banka müşterileri bir gün içerisinde diledikleri kadar hesaplarına para yatırabilmektedir. ATM’lerden para yatırılırken dikkat edilmesi gereken tek nokta ise, ATM’nin tek seferde 30 banknot kabul ediyor olmasıdır. Dolayısıyla yüklü miktarlarda yatırılacak olan paraların birkaç seferde yatırılması gerekmektedir.

Öte yandan kartsız işlem yapan müşteriler için bir limit getiren banka, her bir T.C. Kimlik numarası adına Akbank günlük para yatırma limiti olarak 19 bin 990 TL limit getirmektedir.

Akbank ATM İşlem Ücretleri

Kendisine Akbank ATM en yakın şubeye giderek çeşitli bankacılık işlemleri gerçekleştiren müşteriler, bazı işlem ücretleri ile karşı karşıya kalabilmektedir. Banka genellikle;

  • Kendi müşterileri için limit üstü para çekme işlemlerinde en az 5 TL,
  • Başka bankanın kart borcunu ödeme de 15 TL,
  • İleri vadeli EFT’de 15 TL,
  • Diğer bankalara para transferinde 15 TL,
  • 250 TL üzeri masraf işlemlerinde 20 TL,
  • 250 altı masraf işlemlerinde 10 TL ve bunun gibi çeşitli işlemlerde çeşitli ücretler alabilmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol