Unutkanlığınızı Nasıl Önlersiniz?

Unutkanlığınızı Nasıl Önlersiniz? Unutkanlık Deyince Aklımıza Hep İleri Yaşlardaki İnsanlar Gelmektedir! Detaylar İçin…

Google Haberlere Abone Ol:

Unutkanlık deyince aklımıza hep ileri yaşlardaki insanlar gelmektedir. Yaşlılık meydana gelmeye başladıkça günlük hayatta kullandığımız ya da geçmişimizde var olan birtakım şeyleri unutmaya başladığımızı fark ederiz. Ancak ne yazık ki günümüzde unutkanlığın yaşı da git gide düşüyor. Hepimiz güçlü hafızaya sahip olmak isteriz. Ancak eğer ki başımızda unutkanlık gibi bir baş belası varsa güçlü bir hafızaya sahip olmak pek de mümkün olmayacaktır.

Güçlü hafıza sahibi olmak için birtakım yöntemler bulunuyor. Elbette ki unutkanlığı önlemenin yolları da bizleri güçlü hafızaya ulaşmamızı sağlar. Güçlü hafıza sahibi olmak hayatımızın birçok alanında bizlere kolaylık sağlar. Bundan üç yıl önce girdiğimiz sınavdaki bilgileri hala net olarak hatırlıyor olsak sizce de çok güzel olmaz mıydı?

Eğer unutkanlık hastalığına sahip olan bir bireysek, güçlü hafızaya sahip olmak pek de mümkün olmayacaktır. Genç yaşta unutkanlığı önlemenin yolları da yaşam biçimimizi düzenlemekten geçer. Böyle söyleyince herkesin yüzünün biraz somurttuğunu görmekteyim. Çünkü alışkanlıkları değiştirmek, varsa kötü alışkanlıklardan bu uğurda vazgeçmek hepimiz için de biraz zor olacaktır.

Unutkanlığı önlemenin yolları arasında besleme biçimimizin düzenlenmesi yer alıyor. Bildiğimiz gibi unutkanlığın en büyük düşmanı b12 vitamininden geçer. Unutkanlığı önlemek için b12 vitamini yüksek olan besin gıdalarını tercih etmeliyiz. Peki b12 den yüksek besinler nelerdir?  Unutkanlığı önlemek ve güçlü hafıza sahibi olmamız için bol bol yeşil sebzeler tüketmeli, haftada en az 1 ün balık eti yemeliyiz.

Unutkanlığı önlemenin yolları ve güçlü hafızaya sahip olmak için spor yapmalı, en azından günlük yarım saatlik yürüyüşlerimiz olmalıdır. Bu yürüyüşler vücudumuzu dinlendireceği gibi aynı zamanda da hafızanın güçlenmesi konusunda da bizlere yardımcı olur.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...