Ana SayfaKariyerUnutkanlığınızı Nasıl Önlersiniz?

Unutkanlığınızı Nasıl Önlersiniz?

Unutkanlığınızı Nasıl Önlersiniz? Unutkanlık Deyince Aklımıza Hep İleri Yaşlardaki İnsanlar Gelmektedir! Detaylar İçin…

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Unutkanlık deyince aklımıza hep ileri yaşlardaki insanlar gelmektedir. Yaşlılık meydana gelmeye başladıkça günlük hayatta kullandığımız ya da geçmişimizde var olan birtakım şeyleri unutmaya başladığımızı fark ederiz. Ancak ne yazık ki günümüzde unutkanlığın yaşı da git gide düşüyor. Hepimiz güçlü hafızaya sahip olmak isteriz. Ancak eğer ki başımızda unutkanlık gibi bir baş belası varsa güçlü bir hafızaya sahip olmak pek de mümkün olmayacaktır.

Güçlü hafıza sahibi olmak için birtakım yöntemler bulunuyor. Elbette ki unutkanlığı önlemenin yolları da bizleri güçlü hafızaya ulaşmamızı sağlar. Güçlü hafıza sahibi olmak hayatımızın birçok alanında bizlere kolaylık sağlar. Bundan üç yıl önce girdiğimiz sınavdaki bilgileri hala net olarak hatırlıyor olsak sizce de çok güzel olmaz mıydı?

Eğer unutkanlık hastalığına sahip olan bir bireysek, güçlü hafızaya sahip olmak pek de mümkün olmayacaktır. Genç yaşta unutkanlığı önlemenin yolları da yaşam biçimimizi düzenlemekten geçer. Böyle söyleyince herkesin yüzünün biraz somurttuğunu görmekteyim. Çünkü alışkanlıkları değiştirmek, varsa kötü alışkanlıklardan bu uğurda vazgeçmek hepimiz için de biraz zor olacaktır.

Unutkanlığı önlemenin yolları arasında besleme biçimimizin düzenlenmesi yer alıyor. Bildiğimiz gibi unutkanlığın en büyük düşmanı b12 vitamininden geçer. Unutkanlığı önlemek için b12 vitamini yüksek olan besin gıdalarını tercih etmeliyiz. Peki b12 den yüksek besinler nelerdir?  Unutkanlığı önlemek ve güçlü hafıza sahibi olmamız için bol bol yeşil sebzeler tüketmeli, haftada en az 1 ün balık eti yemeliyiz.

Unutkanlığı önlemenin yolları ve güçlü hafızaya sahip olmak için spor yapmalı, en azından günlük yarım saatlik yürüyüşlerimiz olmalıdır. Bu yürüyüşler vücudumuzu dinlendireceği gibi aynı zamanda da hafızanın güçlenmesi konusunda da bizlere yardımcı olur.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.