İsrail ve Dubai Bankaları Arasında İş Birliği

Google Haberlere Abone Ol:

Dubai hükümeti basın ofisin yaptığı açıklamada, Emirates NBD Bank ile Bank Hapoalim arasında iş birliğine varıldığı duyuruldu.

İki ülke arasındaki ekonomik ve mali iş birliğinin arttırılması açısından bu anlaşmanın önemli olduğu belirtilirken, her iki ülkedeki şirketler için güvenli bir finans kaynağı yaratıldığı, ifade edildi.

Bank Hapoalim CEO’su Dov Kotler, anlaşmanın tarihi bir adım olduğunu, anlaşma sayesinde Birleşik Arap Emirlikleri ve İsrail arasındaki iş birliğinin büyüyerek devam edeceğini, ifade etti. Kotler, İsrailli müşterilerin, Emirates NBD Bank’la kurulan iş birliği sonrasında başka BAE ve diğer ülkelerde doğrudan bankacılık faaliyetleri yapmasının önünün açıldığını sözlerine ekledi.

Emirates NBD Banka, Mısır, Bahreyn ve Suudi Arabistan’ın da aralarında bulunduğu onlarca ülkede bankacılık faaliyetlerini sürdürüyor.

Bankalar arasında varılan iş birliğinin, İsrail, BAE ve Bahreyn arasında yapılacak olan normalleşme anlaşması imza töreninden bir gün önce açıklanması da dikkat çekti.

2 Eylül’de BAE’nin en büyük bankası olan Firs Dubai Bank, İsrail’in finans kurumlarıyla görüşmelere başladığını açıklamıştı.

13 Ağustos’ta ise Donal Trump, BAE ile İsrail’in ilişkilerini normalleştirmek üzere anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu. Trump, 13 Ağustos’taki açıklamasından birkaç gün sonra da İsrail ve Bahreyn’in ilişkilerin normalleşmesi için anlaşmaya vardığını duyurmuştu. Yapılan anlaşmaların imza törenin 15 Eylül günü Beyaz Saray’da düzenlenmesi bekleniyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...