Ana SayfaGündemAğustostaki Felaketlerde 200 Milyon Lira Tazminat Ödendi

Ağustostaki Felaketlerde 200 Milyon Lira Tazminat Ödendi
A

-

Ağustos ayında Rize, Samsun, Giresun ve Trabzon’da meydana gelen sel felaketleri sonrasında sigorta sektörü 200 milyon liralık tazminat ödedi.

Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) geçtiğimiz ay Karadeniz illerinde yaşanan sel felaketlerinin bilançosunu açıkladı, TSB Başkanı Atilla Benli, sel sonrasında hasar gören yerlerde hemen incelemelere başlandığını ve her daim sigortalıların yanında olduklarının belirtti.

Hayatın normal akışına dönmesi için sigorta sektörünün sorumluluk alarak hareket ettiğini belirten Benli, “Sektör olarak Giresun ve çevre illerde yaşanan sel felaketi sonrası sigortalıların hasarlarının en kısa sürede tespiti ve hasar ödemelerinin yapılması için çalışmalarımıza başladık. Eksperlerimizin yaptığı tespitler sonucu Giresun, Rize, Samsun ve Trabzon’dan sigorta şirketlerinde 244, TARSİM tarafında da 390 olmak üzere toplam 634 hasar dosyası açıldı. Bugüne kadar 200 milyon TL’ye yaklaşan hasar ödemesi gerçekleştirildi.” açıklamasında bulundu.

Benli ayrıca, ödemelerin bitirilmesinin ardından sigortalıların hasarının 255 milyon liraya ulaşacağı tahmin edildiğini belirtti.

Sigortalı Sayısını Arttırmamız Gerek

Sigorta sektörünün bugün olduğu gibi ilerleyen dönemlerde de hızlı bir şekilde hareket ederek vatandaşa desteğini sunacağını belirten Benli, “Bu nedenle özellikle konut, iş yeri, kasko, deprem ve tarım sigortası gibi afet sonucu sigortalıların yaralarını saran branşlara yönelik sigortalılık penetrasyonunu artırmak için acentelerimizle birlikte daha fazla çaba sarf etmeliyiz. Sigortanın varlıklarımızın korunması için olmazsa olmaz olduğunu çok çalışarak anlatmamız gerekiyor. Bu sektörümüzün asli sorumluluklarından biridir”

Benli, afetlerde zarar gören vatandaşların sigorta şirketleri ile iletişime geçerek hasar tespiti yaptırmaları gerektiğinde hatırlattı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol