Ana SayfaEkonomiBursa’ya 25 Milyar Dolarlık Yatırım: Teknosab!

Bursa’ya 25 Milyar Dolarlık Yatırım: Teknosab!

-

25 milyar dolarlık yatırım “Tekno OSB” Avrupa’dan ve Amerika’dan üretim merkezlerini Türkiye’ye taşıyacak. “Teknosab” adı verilen bu dev proje Bursa’da kurulacak. Bursa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı İbrahim Burkay Bursa’da kurulacak olan “Tekno- OSB (Organize Sanayi Bölgesi)” hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye 2023 yılına kadar yapılacak olan ihracatta 500 milyar dolar hedef belirlemişti. İbrahim Burkay Tekno- OSB hakkında yaptığı açıklamalarda bu yatırımın ihracat hedefine ulaşma yolunda büyük bir adım olduğunun altını çizdi. Teknolojik yatırımların 500 milyar dolarlık hedefe ulaşmak için önemli olduğunu vurgulayan Burkay, bu yatırımın Avrupalı ve Amerikalı devletlerin AR-GE merkezlerini ve üretim merkezlerini Türkiye’ye çekeceğini bildirdi.

2023 Yılına Kadar İhracat Hedefi 43 Milyar Dolar!

2017 yılı sonunda birçok yerli ve yabancı teknoloji üretim merkezinin Teknosab bünyeside bulunacağını belirten İbrahim Burkay, Teknosab’ın Türkiye’nin ilk yüksek teknolojili endüstriyel üretim merkezi olacağını söyledi. Teknosab’ın 2023 yılına kadar 43 milyar dolar ihracat yapmayı hedeflediğini dile getirdi. İbrahim Burkay, Teknosab’ın çok farklı bir Organize Sanayi Bölgesi olduğunu belirterek dağıtım ve pazarlama konusunda alt yapısının güçlü olduğuna değindi. Küresel pazarlara birkaç saatlik uçuş süresi bulunduğunu ayrıca otoyol, liman ve demiryoluna yapılacak bağlantılarla ulaşım ve lojistik faaliyetlerin maliyetlerinin düşürüleceğini söyledi.

Özel sektör yatırımları arasında en büyük yatırım olduğunu dile getiren Burkay, şu an 600 milyon liralık altyapı faaliyetini sürdürdüklerini söyledi. 2017 yılı sonunda faaliyete geçecek olan Teknosab bünyesinde; AR-GE ve Mükemmeliyet Merkezi, üretim merkezleri, Organize Ticaret Merkezi, BTSO Teknoloji Üniversitesi gibi yapılar bulunacak.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,389BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler