Dolandırıcıların Haciz Oyunu!

Dolandırıcıların Haciz Oyunu!

Vatandaşı mağdur etmenin yeni yolu evlere haciz göndermek.Dolandırıcıların her geçen farklı yollar ile vatandaşı mağdur etme çabaları artarak devam ediyor. Zaman zaman terör örgütü yalanı ile zaman zaman ise mafya borcu ile tehdit ederek vatandaştan para koparan dolandırıcıların yeni oyunu ise haciz. Son günlerde oldukça sık rastlanan icra takibi ile dolandırıcılar masum vatandaşların evlerine haciz göndererek paralarına el koyuyorlar.

Yeni yöntem İcra Takibi

Her gün yeni bir yöntem ile piyasada vatandaşı mağdur etmeye çalışan dolandırıcılar, hakkını aramayan vatandaşlardan yüklü miktar para alıyorlar. Son günlerin en popüler dolandırma yöntemi olan icra takibi normal şartlarda borç ödenmediği zamanlarda alacaklılar tarafından başlatılır. Ve bu işlemin genellikle mahkeme tarafından yapıldığını sanan vatandaşlar maalesef bu tuzağa çok kolay düşebilirler. Mahkemesiz ve belgesiz icra takibi yapılabildiği için dolandırıcılar bu yöntemi kullanarak vatandaşı mağdur ediyorlar.

İlamsız İcra Takibi

Dolandırıcılar yeni yöntem olarak ilamsız icra takibini kullanıyor. Vatandaşların kimlik bilgilerine bir şekilde ulaşan dolandırıcılar icra dairelerinden ilamsız icra takibi için başvurarak süreci başlatmış oluyorlar. Bu başvuru aşamasında herhangi bir borç kâğıdı, belge, mahkeme kararı ya da fatura gerekmediği için 50 liralık masraf yaparak konu hakkında hiçbir bilgisi olmayan vatandaşa 500 lira ile 2000 lira arasında ödeme emri yollatabiliyorlar.

Vatandaşın en dikkatli olması gereken konu ise eline böyle bir takip belgesi geldiğinde 7 gün içerisinde icra dairesine itiraz etmesi. Vatandaş eğer bu itirazı gerçekleştirmezse borcu kabul etmiş sayılıyor ve haciz işlemi başlatılabiliyor.

Vatandaşların bu konuda çok dikkatli olması ve belirtilen süreç içerisinde itiraz hakkını kullanması gerekiyor. Sonraki aşamada dava açılarak sonuç bekleniyor.terör dolandırıcılar icra takibi kimlik bilgileri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?