GAP’a Kadın Eli Değecek!

GAP’a Kadın Eli Değecek!

Bakan Elvan, GAP’ta kadınlara ve gençlere istihdam sağlanacağını açıkladı.Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) sayesinde birçok alanda bölge halkına kapsamlı hizmet sunulduğunu belirten Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, GAP’ta kadınlara ve gençlere daha fazla yer vererek hem gelir arttırıcı bir sistem oluşacağını hem de istihdam edilmelerinin sağlanacağını belirtti. Kadınların hayatın her alanında her bölgede aktif olması gerektiğini savunan Elvan bu projenin istihdam kapısı olacağını ve bölgenin sorunlarının çözülmesini sağlayacağını söyledi.

Projenin Kapsamı Geniş

GAP için geliştirilen projenin kapsamının enerjiden turizme, tarıma kültür projelerine kadar çok kapsamlı olduğunu belirten Elvan, artık yeni bir yol haritası belirlendiğini gelecekte özellikle sosyal projelere ağırlık verileceğini ve bölgeyi kalkındırmak halkını projeye adapte etmek için farklı fikirlerin geliştirildiğini söyledi.

Analizler Yapılacak

Bölgeye en iyi hizmetin sunulması için analizlerin yapılacağını belirten Elvan, gençlerin meslek sahibi olması için her türlü mesleki eğitimin verilmesi için uygun şartların oluşturulacağını, öncelikle hangi meslek dallarında elemana ihtiyaç varsa onun için bölümler açılıp yeni kişiler yetiştirileceğini, şu an için önceliğin gençle ve kadınlar olduğunu bu iki grubun istihdam amacının ilk sırada olduğunu belirtti.

Kadınları Aktif Görmek İstiyoruz

Bölge kadınını iş hayatının içerisine almak için farklı projelerin olduğunu belirten Elvan, kadınların meslek sahibi olmalarının çok önemli olduğunu söyledi. Elvan, "Kadınlarımızın meslek sahibi olmaları çok önemli, meslek sahibi olan kadın hayata adapte olur evine ek gelir sağlar, kendine daha fazla güven duyar. Kadınlarımıza mesleki eğitim vererek kendi işini kuramayanların farklı alanlarda çalışabilme imkanını sağlayacağız. GAP İdaresi bölgeye nasıl katkı sağlıyorsa kadınların da aktifleşerek kendi hayatlarına katkı sağlamalarını istiyoruz. Boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini istiyoruz." dedi. Kalkınma Bakanı GAP istihdam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?