Ziraat Bankası: Emekli Promosyon Tarihleri Netleşti

0

Ülke genelinde milyonlarca emekliyi ilgilendiren promosyon konusunda ilk açıklama Ziraat Bankası’ndan geldi. Uzun süredir gündemde olan zaman zaman promosyon şartları zaman zaman ise banların vereceği tutar ile gündemi meşgul eden emekli promosyonlarının ödenmesinde son aşamalara gelindi. Ülke genelinde milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği ilk açıklamayı yapan Ziraat Bankası emeklilerin promosyonlarını alacakları dönemleri Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaralarına göre belirledi.

Verilecek Promosyon Tutarları

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre emeklilere verilecek promosyon tutarları şöyle olacak;

  • 1000 lira altında emekli aylığı bağlananlara 300 lira promosyon ödemesi yapılacak.
  • 1000 lira ile 2000 lira arasında emekli aylığı bağlananlara 375 lira promosyon ödemesi yapılacak.
  • 2000 lira üzerinde emekli maaşı bağlananlara 450 lira promosyon ödemesi yapılacak.

Promosyon ödeme tutarlarını açıklayan banka ödemelerin 3 yıllık peşin olarak yapılacağını belirtti.

Başvuru Yapılmalı

Banka tarafından yapılan açıklamaya göre emekli maaşlarını Ziraat Bankası aracılığı ile alan emeklilerin promosyon ödemesinden faydalana bilmeleri için maaş ödemelerini 3 yıl boyunca Ziraat Bankası aracılığı ile alacağına dair başvuruda bulunması gerekiyor. Bankadan birden fazla emekli maaş ödemesi yapan müşteriler için hesaplanacak promosyon tutarında emeklilerin aldıkları emekli maaşı baz alınacak.

18 Yaş Altının Ödemesi Veliye

Bankadan emekli maaşı alan 18 yaşını doldurmuş kişiler uygulamadan yararlanabilirken 18 yaşının altında olup emekli maaşı alanların ödemesi velilerine yapılacak.

İşte Promosyon Tarihleri

Ziraat Bankasından yapılan açıklamaya göre banka promosyon ödemelerini TCKN son hanelerine göre gerçekleştirecek. Yapılan açıklamada TCKN son hanesi 0 ve 2 ile bitenlerin mart ayında, 4 ve 6 ile bitenlerin nisan ayında, 8 ile bitenlerin ise mayıs ayından itibaren 3 yıllık peşin promosyon ödemesini alabilecekleri belirtildi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın