Yurt dışında yaşayan ve çalışan Türk vatandaşları için uygulanan KDV’siz konut satışlarının yoğun ilgi ile karşılandığı açıklandı. 

Hükümet tarafından yurt dışında yaşayan vatandaşların Türkiye’den konut alımını desteklemek ve bu süreç içerisinde konut satışların artırmak adına çeşitli kolaylıklar sağlamıştı. Özellikle yurt dışında yaşayan ya da çalışan Türk vatandaşlarının Türkiye’den konut almaları halinde KDV’siz satış muafiyetlerinden yararlanmaları için müjdeler verilmişti. Bir süre önce hayata geçen uygulama sonrasında bu duruma vatandaşların son derece ilgi gösterdikleri ortaya çıktı. 

Siyahkalem isimli bir emlak şirketinin Zekeriyaköy’de hayata geçirmeyi planladığı önemli bir Köy projesi sırasında yapılacak olan kampanyanın İsviçre’den başlatılma kararı son derece dikkat çekti. Bölgede 121 bin Türk’ün yaşadığı tespit edildiği için gurbetçi vatandaşların bol yeşillik içerisinde doğal bir yaşam kurma arzusunun gerçekleştirilebileceği düşünüldü. Bu süreç içerisinde ülkenin çeşitli şehirlerinde tanıtım kampanyalarının başlatıldığı açıklandı. Tanıtımların yaygınlaşması ile birlikte 1 haftalık süre içerisinde 10 milyon lira değerinde satış yapıldığı, sadece bir haftalık tanıtım sonrasında 8 konutun satışının gerçekleştirildiği açıklandı. 

Şirket yapmış olduğu açıklamalarda ilk olarak İsviçre’nin seçilme nedenini bölgede refah seviyesinin yüksek olması, doğala düşkün olmaları ve gelir seviyelerinin son derece yüksek olması şeklinde açıkladı. Faizlerinde düşük olmasından dolayı Türk vatandaşlarının birikimlerini en rahat yapabilecekleri ülke konumunda olduğu ifade edildi. Elde edilen sonuçtan son derece memnun kalındığı için bu anlamda yeni satış ofisleri ile birlikte yeni kampanya ağlarının oluşturulması bekleniyor. Sırada Belçika, Hollanda, İngiltere ve Almanya’nın olduğu açıklandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.