Ana Sayfa Sigorta BES’te Rekor Kırıldı!

BES’te Rekor Kırıldı!

-

1 Ocak 2017 tarihinde otomatik hale getirilen ve vatandaşların emeklilik dönemlerinde refah seviyelerinin yüksek bir yaşam sürmesini amaçlayan Bireysel Emeklilik Sistemi, yurt içinde uzun vadeli tasarruf seviyesini yükselterek yarattığı fonlar ile ülke ekonomisine de katkı sağlamayı amaçlıyor. Dünya genelinde pek çok ülkede uzun yıllardır devam eden bir sistem olan BES ülkemizde 14 yıldır süregelen bir sistem. 2017 yılının başı itibari ile sisteme 1000 ve üzeri çalışanı olan özel sektör firmalarının otomatik olarak katılmasına karar verilmişti. İlk etabın tamamlanmasının ardından nisan ayının başı itibari ile de 45 yaş altı memurlar ve 250 ile 1000 arası çalışanı olan firmaların katılım sağlamasına karar verilmişti.

Rekor Katılım Sağlandı

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre BES’e yılbaşından itibaren otomatik katılan kişi sayısı 14 Nisan 2017 tarihi itibari ile 988b in 851 olarak kayıtlara geçmişti. Bu tarihten sonra BES’e rekor katılım gerçekleşti. Büyük çoğunluğunun memurlardan oluştuğu tahmin edilen 1 milyon 301 bin 304 kişi BES’e dahil oldu. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre daha önce bu kadar kısa süre içerisinde otomatik katılım oranı gerçekleşmemişti.

Emekli Olanların Sayısı 50 Binden Fazla

Vatandaşların emeklilik süreçlerinde refah seviyelerinin yükselmesi için BES’in çok önemli olduğunu belirten yetkililer 14 yıldır ülkemizde geçerli olan sistemden emekli olanların sayısının her geçen gün arttığını belirtti. Yetkililerin belirttiğine göre BES’ten emekli olan vatandaşların sayısı 50 bini aştı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,266BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler