Ana SayfaEkonomiCanikli: İşsizlik ve Enflasyon Tek Haneye Düşecek!

Canikli: İşsizlik ve Enflasyon Tek Haneye Düşecek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Londra’daki görüşmeler hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bu görüşmelerde Türkiye’de yatırımı olan ya da Türkiye’deki yatırımlar ile ilgilenen kişiler ile toplantı yapma imkânı bulduklarını, son yıllarda Türkiye’de doğrudan yatırımın büyük ivme yaşadığını söyledi. Uluslararası piyasalarda 16 Nisan referandum sonucunun doğru okunduğunu, referandum sonucunda Türkiye’deki istikrarın devam ettiğinin farkında olunduğunu belirten Canikli, referandum sonucunda evet çıkmasının dünya piyasasında böyle okunacağını bildiklerini, ülkenin daha da ileriye gitmesi için halkın basiretli karar vererek doğru bir yol çizdiğini söyledi. Evet çıkması ile Türkiye’deki orta ve uzun vadedeki yönetimde istikrar beklentisinin karşılandığını belirten Canikli, yönetimdeki istikrarın ekonomide istikrarı peşi sıra getirdiğini, yaşanan gelişmelerin sonucundaki olumlu havanın ekonomiye yansıyacağını söyledi.

Piyasalar Sistemi Sevdi

Türk lirasının doların ve dövizin karşısında değer kazanmasını değerlendiren Canikli, sermaye piyasalarında BİST’in tarihi rekorlara imza atmasının ve TL’nin değer kazanmasının piyasaların Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında olumlu baktığının, piyasaların bu sistemi sevdiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Tek Haneye Düşüş Yaşanacak

Referandum sonrasında piyasaların önünün açıldığını, ekonomide olumlu bir hava olduğunu belirten Canikli, yıl sonu itibari ile enflasyonun tek haneli rakamlara döneceğini söyledi. Tek haneli rakamlara dönüşün sadece enflasyonda olmayacağını belirten Canikli, işsizlikte de tek haneye düşüşün yaşanacağını, bundan sonraki süreçte olumlu gelişmelerin ekonomi üzerinde çok etkili olacağını söyledi. Canikli yeni dönemde ilk önceliklerden birinin faizlerin düşürülmesi olduğunu, faizlerin düşürülmesinin enflasyon üzerinde çok etkili olacağını söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.