Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında merkezi sınav ücretlerinin artık kredi kartı ile ödenebileceği belirtildi. 

Merkezi sınavların ücretleri daha önceki dönemlerde belirtilen tarihler arasında bankaların ATM’lerinden yatırılıyordu. Ancak nakit sıkıntısı çeken sınava girecek kişilerin bu durumda çeşitli beklentileri ortaya çıkmaya başladı. Bu süreç içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir karar alındı. Bu karar ile birlikte ödeme kolaylığının getirildiği açıklandı. Ehliyet, üniversite sınavları, elektronik ortam sınavları ve yükselme sınavlarının ödemeleri artık kredi kartı ile birlikte yapılabilecek. 

Daha önceki dönemlerde sınavların ücretleri online tahsilat sistemi ile birlikte kamu bankaları tarafından gerçekleştirilebiliyordu. Kamu bankaları aracılığı ile yapılan tahsilat seçeneklerine bir yenisinin daha eklendiği öğrenildi. Bankalar aracılığı ile bankamatikler üzerinden yapılan ödemelerin daha önceki dönemlerde mesai saatleri arasında yapılması planlanıyordu. Bu durum bazı aksilikleri de beraberinde getirdiği için Milli Eğitim Bakanlığı bu duruma yeni bir çözüm bulmak amacıyla harekete geçti. Yeni hayata geçirilen bir proje sonrasında sınavlara başvuracak olan kişilere kredi kartı ile ödeme imkanı sunuluyor. Bu durum nakit sıkıntısı yaşayan kişilere çözüm sunuluyor. 

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde günün her saati bilgisayar aracılığı ile ödeme yapılabiliyor. Bu sayede ödemeler online olarak 7 gün 24 saat sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor. Adaylar bu şekilde bankaya gitmeden evlerinden ya da iş yerlerinden mobil cihazlarla birlikte ödeme yapabilecekler. Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden ödeme işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlanabilecek. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.