Ana SayfaEkonomiHatay 50 Milyon Yatırım ile 2 Milyon Turist Bekliyor!

Hatay 50 Milyon Yatırım ile 2 Milyon Turist Bekliyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Tarihi ve kültürel değerler ile donatılmış olan Hatay, barındırdığı birçok kültürel değere daha fazla yatırım yaparak turist sayısını artırmak istiyor. Dünyanın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre’e ev sahipliği yapan Hatay, kilisenin yanı sıra Anadolu’nun en eski camisi Habib – i Neccar ve diğer kültürel değerler sayesinde turistlerin oldukça dikkatini çekiyor. Hatay’ın Turizmden hak ettiği payı almak için bu yıldan itibaren kültürel değerler için daha fazla yatırım yapılacağını açıklayan yetkililer, bu kapsamda yoğun çalışmalar yürütüldüğünü ve 50 milyon liralık yatırım ile Hatay’a 2 milyon adet turistin gelmesini sağlayacaklarını açıkladılar.

Hoşgörü Kenti

Hatay’ın farklı dinlere mensup olan vatandaşların barış ve güven içerisinde yaşadığı bir şehir olduğunu belirten yetkililer, şehirde aynı cadde de hem kilise hem de camii olduğunu, taşıdığı bu özellikler sayesinde Hatay’ın hoşgörü kenti olduğunu, bu kültürel değerler sayesinde her dinden turistin ilgisini çektiğini belirtiyor.

Turizmden Payını Almalı

Hatay’ın kültürel değerler dolayısı ile çok zengin olduğunu ve turist potansiyelinin daha büyük olduğunu belirten Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, mozaik zenginliği ile dikkat çeken Hatay Müzesi’nin ikinci kısmının bu yıl içerisinde tamamlanacağını, şehir için önemli olan kalenin restorasyonunun yapılacağını söyledi. Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Hatay’ın bu yıldan itibaren daha kapsamlı tanıtılacağını ve turistlerin daha çok rağbet ettiği bir şehir olacağını düşündüklerini belirten Yayman, hanların tekrar restore edilerek ticaretin yoğun olduğu bölgelere dönüşeceğini belirtiyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.