Ana SayfaGündemMemura Fazla Mesai Müjdesi Geliyor

Memura Fazla Mesai Müjdesi Geliyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından alınan karar ve yapılan düzenlemelerin ardından memura fazla mesai ücretlerinin ödenmesine karar verildi. 

Bir süredir memurların çalışma hayatları üzerinde çeşitli çalışmaların yapıldığı tespit edilmişti. Bu süreç içerisinde Bakanlar Kurulu memurların fazla mesai üzerinden alacakları ücretlerin ödenmesi için yaptıkları çalışmaları tamamladığını açıkladı. Resmi Gazete’de yayınlanarak hayata geçirilen süreç için binlerce memurun rahat bir nefes alacakları öğrenildi. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından alınan karar sonrasında devlet memurlarına fazla mesai için ayrıca bir ödeme yapılmasına karar verildi. Mesai saatleri dışında fiilen çalışmış olan kişilere bu ücretin ayrı olarak verileceği açıklandı. 

Her personelin ücretinin ödenmesi için belirli bir süre belirlenirken aylık ödenecek sürenin 50 saatten fazla olmamasına özellikle dikkat edilecek. Bütçenin K cetveli içerisinde normal ücret 1.87 olarak belirlenmişken bu ücretin 5 katı olacak şekilde alınmasına karar verildi. Bu süreç içerisinde verilmesi planlanan ücret de belirlenmiş olacak. Fazla yapan personelin çalıştığı her fazla saat eksiksiz bir şekilde belirlenecek. Personelin çalışmış olduğu gün ve saat bir çizelge içerisinde özellikle belirlenecekken bunun ardından amirler tarafından incelenip doğrulandıktan sonra onaylanacak. 

Kararın hayata geçirilmesinin ardından pek çok devlet memurunun fazla çalışma süreleri hakkındaki şikayetlerinin de son bulması bekleniyor. Fazla çalışma ücreti alan personeller farklı mevzuatlar göz önünde bulundurulduğu zaman ayrıca bir ücret almayacak. Kararın hayata geçirileceği tarih ise 1 Mart ile 31 Ağustos 2017 tarihleri olarak belirlendi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.