Gündem Memura Fazla Mesai Müjdesi Geliyor

Memura Fazla Mesai Müjdesi Geliyor

Son Güncelleme:

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından alınan karar ve yapılan düzenlemelerin ardından memura fazla mesai ücretlerinin ödenmesine karar verildi. 

Bir süredir memurların çalışma hayatları üzerinde çeşitli çalışmaların yapıldığı tespit edilmişti. Bu süreç içerisinde Bakanlar Kurulu memurların fazla mesai üzerinden alacakları ücretlerin ödenmesi için yaptıkları çalışmaları tamamladığını açıkladı. Resmi Gazete’de yayınlanarak hayata geçirilen süreç için binlerce memurun rahat bir nefes alacakları öğrenildi. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından alınan karar sonrasında devlet memurlarına fazla mesai için ayrıca bir ödeme yapılmasına karar verildi. Mesai saatleri dışında fiilen çalışmış olan kişilere bu ücretin ayrı olarak verileceği açıklandı. 

Her personelin ücretinin ödenmesi için belirli bir süre belirlenirken aylık ödenecek sürenin 50 saatten fazla olmamasına özellikle dikkat edilecek. Bütçenin K cetveli içerisinde normal ücret 1.87 olarak belirlenmişken bu ücretin 5 katı olacak şekilde alınmasına karar verildi. Bu süreç içerisinde verilmesi planlanan ücret de belirlenmiş olacak. Fazla yapan personelin çalıştığı her fazla saat eksiksiz bir şekilde belirlenecek. Personelin çalışmış olduğu gün ve saat bir çizelge içerisinde özellikle belirlenecekken bunun ardından amirler tarafından incelenip doğrulandıktan sonra onaylanacak. 

Kararın hayata geçirilmesinin ardından pek çok devlet memurunun fazla çalışma süreleri hakkındaki şikayetlerinin de son bulması bekleniyor. Fazla çalışma ücreti alan personeller farklı mevzuatlar göz önünde bulundurulduğu zaman ayrıca bir ücret almayacak. Kararın hayata geçirileceği tarih ise 1 Mart ile 31 Ağustos 2017 tarihleri olarak belirlendi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,400BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,524TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler