Ana SayfaGündemMemura Fazla Mesai Müjdesi Geliyor

Memura Fazla Mesai Müjdesi Geliyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından alınan karar ve yapılan düzenlemelerin ardından memura fazla mesai ücretlerinin ödenmesine karar verildi. 

Bir süredir memurların çalışma hayatları üzerinde çeşitli çalışmaların yapıldığı tespit edilmişti. Bu süreç içerisinde Bakanlar Kurulu memurların fazla mesai üzerinden alacakları ücretlerin ödenmesi için yaptıkları çalışmaları tamamladığını açıkladı. Resmi Gazete’de yayınlanarak hayata geçirilen süreç için binlerce memurun rahat bir nefes alacakları öğrenildi. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından alınan karar sonrasında devlet memurlarına fazla mesai için ayrıca bir ödeme yapılmasına karar verildi. Mesai saatleri dışında fiilen çalışmış olan kişilere bu ücretin ayrı olarak verileceği açıklandı. 

Her personelin ücretinin ödenmesi için belirli bir süre belirlenirken aylık ödenecek sürenin 50 saatten fazla olmamasına özellikle dikkat edilecek. Bütçenin K cetveli içerisinde normal ücret 1.87 olarak belirlenmişken bu ücretin 5 katı olacak şekilde alınmasına karar verildi. Bu süreç içerisinde verilmesi planlanan ücret de belirlenmiş olacak. Fazla yapan personelin çalıştığı her fazla saat eksiksiz bir şekilde belirlenecek. Personelin çalışmış olduğu gün ve saat bir çizelge içerisinde özellikle belirlenecekken bunun ardından amirler tarafından incelenip doğrulandıktan sonra onaylanacak. 

Kararın hayata geçirilmesinin ardından pek çok devlet memurunun fazla çalışma süreleri hakkındaki şikayetlerinin de son bulması bekleniyor. Fazla çalışma ücreti alan personeller farklı mevzuatlar göz önünde bulundurulduğu zaman ayrıca bir ücret almayacak. Kararın hayata geçirileceği tarih ise 1 Mart ile 31 Ağustos 2017 tarihleri olarak belirlendi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.