Vakıfbank’tan Yüksek Tutarlı Finansmanlar için İpotekli İhtiyaç Kredisi İmkanı!

0

Vakıfbank, yüksek meblağlarda ihtiyaç kredisi kullanımları için müşterilerinin otomobillerini rehin alıp 48 ay vadeye kadar uygun ödeme planları ile ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor.

Müşterilerin sahip oldukları otomobilleri rehin göstererek büyük tutarlı ihtiyaç kredisi almaları için banka şubelerine gitmeleri, yanlarında nüfus cüzdanlarını, sürücü belgelerini ya da pasaportlarını, gelir durumlarını gösteren dokümanlarını, ücretli çalışansalar maaşları üzerinde herhangi bir kısıtlama olmadığına dair ilgili kurumdan imzalı bir belge, emekli pozisyonundaysalar maaş aldıkları banka tarafından onaylık maaş hesap belgesi getirmeleri gerekmektedir. Bunlara ek olarak bireylerin adres teyiti için ikametgah belgesi ve otomobillerinin ruhsat fotokopilerini getirmeleri gerekmektedir.

Vakıfbank 48 ay vadeli yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1,30’dan başlamaktadır. Banka müşterilerine kolaylıklar sağlamak için çeşitli ödeme seçenekleri sunmaktadır. Bireylerse isterlerse kredi ödemelerini 3 aylık periyotlarda isterlerse de eşit ya da değişken taksitli geri ödemeler ile gerçekleştirebilirler.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi belirli ve düzenli geliri olan gerçek kişilere kullandırılır. Ticari özellikte olan müşteriler bu krediden faydalanamazlar.

Banka rehin aldıkları otomobilin üzerine Kasko sigortası yaptırmaktadır. Ayrıca bireylere hayat sigortası da yaptırılmaktadır. İhtiyaç kredisinin limiti, otomobilin model ve tip özelliklerine göre değişip, değerin yüzde 50’sinin üzerine çıkamaz.

Kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti, kredi tahsis ücretinin yüzde beşi kadar banka sigorta muamele vergisi alınmaktadır. 1 senelik hayat sigortası primi için 35 yaşındaki bir bireyi baza alarak hesaplama yapan Vakıfbank, 177,73 Türk Lirası değerinde sonuç çıkartmıştır. Bu ücret kişinin aldığı kredi tutarına, vade süresine, kişinin cinsiyetine, yaşına göre değişmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın