İki Kişinin Ortak Alabileceği Konut Kredisi Yapı Kredi’den!

0

Yapı Kredi Bankası, hayallerinde ev olan, yıllardır ev hayali kuran, artık kirada oturmak istemeyen ya da 2. bir evi olmasını isteyen müşterilerine özel anında konut kredisi imkanı sunuyor.

Yapı Kredi Bankası anında konut kredisi vade süresini 120 ay olarak belirlemiştir. Banka 120 aya kadar olan ödeme planları ve uygun faiz oranları ile müşterilerine kolay imkanlar sağlayarak onları ev sahibi yapmayı istemektedir.

Konut kredisi faiz oranları yüzde 0,98’den başlamaktadır. Banka kredi faizlerini tüm vadelerde aynı tutmuştur yani sabit faizli konut kredisi imkanı sunulmaktadır.

Banka kredi tutarlarını belli kriterlerde hesaplamaktadır. Bireylerin satın almayı istedikleri evin bir eksper tarafından raporu oluşturulur. Ekspertiz raporunun yüzde 80’inine kadar konut kredisi imkanı sağlanır. Konut kredisinde vade sonunda yaş sınırı konulmuştur. Bu yaş 70 olarak belirlenmiştir. 

Banka müşterilerine kendi belirledikleri dönemlerde kendi belirlediği ödeme miktarları ile ödeme planları oluşturmak imkanları vermiştir. Müşteriler isterlerse ara ara ödemeler yapabilir, isterlerse de tüm krediyi belirlenen vadeden önce kapatabilirler.

Banka yatırım amaçlı alınan konutlar için müşterilerine bir fırsat daha sunmuştur. İki kişi ortak olarak Yapı Kredi Bankası konut kredisi imkanından yararlanabilmektedirler.

Anında konut kredisi başvurusu için bireysel internet ya da mobil şubeden, Yapı Kredi Bankası’nın kendi internet sitesinden gerçekleşmektedir. Şubeye gidip başvurularını yapmak isteyen bireylerin yanlarına satın almayı düşündükleri evin dokümanları ile beraber, gelir dokümanlarını ve nüfus cüzdanlarını getirmeleri gerekmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın