Ana SayfaEkonomiKamu Sosyal Tesislerinde Yeni Dönem! Bu Tesisler Artık Herkese Ücretli!

Kamu Sosyal Tesislerinde Yeni Dönem! Bu Tesisler Artık Herkese Ücretli!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Maliye Bakanlığının hazırlamış olduğu Kamu Sosyal Tesislerinin İşletilmesine İlişkin Tebliği Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girmiş oldu.

Kamuya ait olan sosyal tesislerin ekonomik, verimli ve etkili bir şekilde işletilebilmesi için ve oluşturulacak güçlü bir idare ile mali yapının sağlanabilmesi için bir takım usul ve esaslar Maliye Bakanlığı tarafından belirlendi.

Maliye Bakanlığının belirlemiş olduğu bu Kamu Sosyal Tesislerinin İşletilmesine İlişkin Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girmiş oldu. Yapılan bu düzenlemeye göre, unvanı ve görevi fark etmeksizin hiçbir kimsenin bu tesislerden ücretsiz olarak faydalanması mümkün olmayacak.

Ayrıca söz konusu olan bu tebliğe göre, sosyal tesisler tarafından üretilmiş olan ürün ve hizmetlerin satış fiyatları her sene çıkarılacak olan tebliğde belirtilecek tutarın altında kalmayacak şekilde belirlenecek ve merkezden geçici görev ile görevlendirilecek olan personellerin sayısı minimum seviyede tutulacak. Üstelik bu tebliğin ardından ilk defa ücretleri idarelerin bütçesinden ödenecek olan yeni personel alımı gerçekleştirilmeyecek.

Yine bu tebliğe göre, sosyal tesislerin işletmesinin kapalı olduğu dönemlerde ya da kullanım oranının az olduğu dönemlerde kısmen ve yahut tamamen kiraya verilmesi araştırılıp bu uruma da ağırlık verilecek. Belirli zamanlarda, her sene çıkarılacak olan tebliğdeki fiyatların altında kalmadan farklı fiyatlar da konulabilecek. Ayrıca toplu bir şekilde gerçekleştirilen organizasyonlarda, konakla hizmetlerinin yanı sıra tam ve yarım pansiyon ve sosyal, kültürel aktiviteler içeren paket program imkânı sunulup başka fiyat tespitleri de yapılabilecek.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.