Ana SayfaGündem3. Havalimanı 250 Milyon Euro Değerinde Sözleşme

3. Havalimanı 250 Milyon Euro Değerinde Sözleşme

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İstanbul’un yeni havalimanı projesi olan 3. Havalimanı, 6 farklı şirket ile beraber Kargo Şehri ve Yer Hizmetleri Kampüsü projelerine alan tahsisi için sözleşme imzaladı.

İstanbul’un yeni havalimanı projesi olan 3. Havalimanı, 6 şirket ile beraber Kargo Şehri ve Yer Hizmetleri Kampüsü projelerini alan tahsis edebilmek için bir sözleşme imzaladı. Söz konusu olan bu sözleşmeye göre, PTT, MNG, HAVAŞ, Çelebi Hava Servisi, Sistem Lojistik ve Bilin Lojistik Kargo Şehri’nde hizmet verirken, Çelebi Hava Servisi, MNG ve HAVAŞ ise Yer Hizmetleri Kampüsü kapsamında hizmet verecek. Bu anlaşma işletme süresi boyunca geçerli olup, yaklaşık olarak 250 milyon euro değerinde olacak.

Türkiye’nin dünyaya açılacak yeni yüzü olmaya hazırlanan 3. Havalimanı, dünyada eşi benzeri olmayan bir yolcu deneyiminin yanından birde uluslararası taşımacılık sektöründe de adından bir hayli söz ettirecek. İnşaat çalışmalarının yüzde 55’inin tamamlanmış olduğu bu projede, öte yandan ticari anlaşmalar yapılmaya da devam ediliyor. Duty free sözleşmesinin gerçekleştirilmesinden sonra, 2017 yılının ilk 4 ayında yeme içme alanlarına yönelik olan ihaleler tamamlanırken, reklam tahsis alanlarına yönelik olan ihaleler ise önümüzdeki günler içerisinde gerçekleştirilecek.

MNG, PTT, HAVAŞ, Çelebi Hava Servisi, Sistem Lojistik ve Bilin Lojistik, imzalanmış olan bu 25 yıllık sözleşme neticesinde Yer Hizmetleri Kampüsü ve Kargo Şehri binalarını inşa ederek 3. Havalimanı içerisinde hizmet vermek üzere yerlerini alacaklar.

İstanbul Yeni Havalimanı, 350 destinasyon uçuş olanağı sağlarken, kargo şehrinin oluşturacağı hacim sayesinde hem Türkiye’nin ihracat hedefine ulaşmasına, hem de e-ticaret bakımından da pazarın büyümesine yardımcı olacak.     

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,216TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.