Gündem 3. Havalimanı 250 Milyon Euro Değerinde Sözleşme

3. Havalimanı 250 Milyon Euro Değerinde Sözleşme

Son Güncelleme:

İstanbul’un yeni havalimanı projesi olan 3. Havalimanı, 6 farklı şirket ile beraber Kargo Şehri ve Yer Hizmetleri Kampüsü projelerine alan tahsisi için sözleşme imzaladı.

İstanbul’un yeni havalimanı projesi olan 3. Havalimanı, 6 şirket ile beraber Kargo Şehri ve Yer Hizmetleri Kampüsü projelerini alan tahsis edebilmek için bir sözleşme imzaladı. Söz konusu olan bu sözleşmeye göre, PTT, MNG, HAVAŞ, Çelebi Hava Servisi, Sistem Lojistik ve Bilin Lojistik Kargo Şehri’nde hizmet verirken, Çelebi Hava Servisi, MNG ve HAVAŞ ise Yer Hizmetleri Kampüsü kapsamında hizmet verecek. Bu anlaşma işletme süresi boyunca geçerli olup, yaklaşık olarak 250 milyon euro değerinde olacak.

Türkiye’nin dünyaya açılacak yeni yüzü olmaya hazırlanan 3. Havalimanı, dünyada eşi benzeri olmayan bir yolcu deneyiminin yanından birde uluslararası taşımacılık sektöründe de adından bir hayli söz ettirecek. İnşaat çalışmalarının yüzde 55’inin tamamlanmış olduğu bu projede, öte yandan ticari anlaşmalar yapılmaya da devam ediliyor. Duty free sözleşmesinin gerçekleştirilmesinden sonra, 2017 yılının ilk 4 ayında yeme içme alanlarına yönelik olan ihaleler tamamlanırken, reklam tahsis alanlarına yönelik olan ihaleler ise önümüzdeki günler içerisinde gerçekleştirilecek.

MNG, PTT, HAVAŞ, Çelebi Hava Servisi, Sistem Lojistik ve Bilin Lojistik, imzalanmış olan bu 25 yıllık sözleşme neticesinde Yer Hizmetleri Kampüsü ve Kargo Şehri binalarını inşa ederek 3. Havalimanı içerisinde hizmet vermek üzere yerlerini alacaklar.

İstanbul Yeni Havalimanı, 350 destinasyon uçuş olanağı sağlarken, kargo şehrinin oluşturacağı hacim sayesinde hem Türkiye’nin ihracat hedefine ulaşmasına, hem de e-ticaret bakımından da pazarın büyümesine yardımcı olacak.     

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,253BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,785TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,510TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler