Ana SayfaDiğer İş İlanlarıTemmuz Ayı İçerisinde Kamuda 50 bin Memur İstihdam Edilecek

Temmuz Ayı İçerisinde Kamuda 50 bin Memur İstihdam Edilecek

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Kamu kurum ve kuruluşları, kendi bünyesinde çalıştırmak üzere yaklaşık olarak 50 bin memur alımı gerçekleştirecek. Üstelik birçoğu için de KPSS şartına bakılmayacak.

Türkiye’de türlü çalışmalar yürüten birçok kamu kurum ve kuruluşları, kendi bünyesinde çalıştırmak üzere memur alımı gerçekleştiriyor. Söz konusu olan memur alımlarına dair ilanlar ise, ya Devlet Personel Daire Başkanlığı tarafından ya da İŞKUR tarafından ilan ediliyor.

Bu ay için memur ve sözleşmeli personel alımına dair ilanlarda ise neredeyse 50 bin memur alımı gerçekleştirileceği belirtiliyor. Peki, söz konusu olan bu toplamda 50 bin memur alımını hangi kurum ve kuruluşlar yapacak?

Temmuz ayı içerisinde Hacettepe, Sakarya, Fırat, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Galatasaray, Eskişehir Osmangazi, Kocaeli Üniversitesi gibi birçok üniversite toplamda 230 adet sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından bu ay içerisinde yapılmış olan duyuruya göre, kendi bünyesinde Mülki İdare Amirliği Hizmetleri sınıfında görevlendirmek üzere 100 adet Kaymakam alımı gerçekleştirecek.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde EKPSS tercihlerinin başlamasıyla beraber kamuya 2 bin 545 engelli memur ataması gerçekleştirilecek. Fakat söz konusu olan atamalarda hangi kuruma kaç kişinin atanacağı hakkında bir bilgi verilmedi.

Kara Kuvvetleri Tarafından yapılan açıklamada Temmuz ayı içerisinde 11 bin’i uzman erbaş, 13 bin’i sözleşmeli er olmak üzere toplamda 24 bin askeri personel alımı gerçekleştireceği duyuruldu.

Ayrıca Sahil Güvenlik Komutanlığı da, topçu, motorcu, muhafız, telsizci, serdüven, kurbağa adam, aşçı ve şoför olmak üzere toplamda 600 askeri personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı.

Tüm bunların yanı sıra daha birçok kamu kurumu da personel alımı gerçekleştirmeye devam ediyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.