Ana SayfaGündemKurban Bayramı Rezervasyonları Kuzey Ege’yi Hareketlendirdi!

Kurban Bayramı Rezervasyonları Kuzey Ege’yi Hareketlendirdi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ege’nin kuzeyinde bulunan Altınoluk, Ayvalık, Ören, Güre, Zeytinli gibi tatil bölgelerinde Kurban Bayramı ile ilgili rezervasyonlar hızla devam ederken, turistik tesislerdeki doluluk oranları yüzde 90’ları buldu.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden Çanakkale’nin Küçükkuyu ilçesine kadar uzanan 145 kilometre uzunluğundaki sahil şeridini kapsayan ve 26 bayrak sahibi olan Edremit Körfezi’nde Kurban Bayramı tatili süresince tatil yapmak isteyenlerin sayısı gittikçe çoğalırken bu bölgedeki turistik tesislerdeki rezervasyonlardan doğan doluluk oranı yüzde 90’a ulaştı.

Hükümet yetkilileri tarafından Kurban Bayramı tatilinin süresinin 10 gün olarak belirleneceğinin sinyallerinin verilmesi ile birlikte rezervasyonlar Edremit Körfezi’nde haftalar öncesinden başladı. Kuzey Ege’de bulunan motel, otel, pansiyon gibi tesislerdeki rezervasyonlar da son hız devam ediyor.

Kısa adı EKTİD olan Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Yahya Yavuz bölgedeki son durum ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yavuz, Kurban Bayramı tatili ile ilgili Edremit Körfezi bölgesinde taleplerin çok yoğun olduğunu, yerli turistlerden gelen taleplerin yanı sıra yurtdışından da bu bölgeye çok sayıda rezervasyon alındığını, bayram ile ilgili adeta rezervasyon patlaması yaşandığını, bu taleplerin bu kadar yoğun olmasının sebebinin Ağustos ayının sonlarında düzenlenecek olan müzik festivalinin de etkisinin büyük olduğunu, Rock Festivali organizasyonuna ortalama 30 bin ile 40 bin kişinin gelmesinin beklendiğini, ağustos ayının sonundan eylül ayının ilk haftası da dahil olmak üzere körfezdeki yoğunluğun süreceğini, Kurban Bayramı rezervasyonlarında da şimdiden yüzde 90’lara erişildiğini, Edremit Körfezi’ne her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz sezonunda yerli ve yabancı turistlerin akın ettiğini söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.