Ana SayfaEkonomiTutanaklar Açıklandı! FED Yetkililerinin İkiye Bölündüğü Ortaya Çıktı!

Tutanaklar Açıklandı! FED Yetkililerinin İkiye Bölündüğü Ortaya Çıktı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Geçtiğimiz temmuz ayında yapılan Federal Açık Piyasa Komitesi’nde, FED yetkilileri önümüzdeki dönemlerde yapılacak olan faiz artırımı konusunda ikiye bölünmüştü. Bölünmenin sebebi ise enflasyonun neden zayıf olduğunu anlamamalarıydı.

Kısa adı FED olan Amerikan Merkez Bankası yetkilileri, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC)’nin 25 – 26 Temmuz tarihindeki toplantısının tutanakları yayınlandı. Tutanaklar yetkililerin faiz artırımına gidilmesi ile ilgili iki ayrı görüşte olduğunu ortaya koydu. Faiz artırımı için şu an erken olduğunu savunan yetkililer FED’in mevcut cari şartlar altında biraz daha sabırlı olması gerektiğini fikrini savunmuş.

Faizleri artırmak için uzun süre beklemenin yanlış olacağını savunan diğer grup ise FED’in hisse senedi fiyatlarının yüksek olması, istihdam piyasası gibi iki önemli hedefin üstüne çıkması durumunda kontrolün daha da zor olacağı fikrini savunmuşlar. Aynı grup faiz artırımına gitmek için beklemenin FED’in enflasyon hedeflerini aşması ile neticelenebileceğini, bunun da maliyetli olacağını söylediler.

FOMC’nin açıklanan tutanaklarına göre ayrıca FED yetkililerinin 4.5 trilyon dolar hacmindeki varlık portföyünün yavaş bir şekilde azaltılması planlarının piyasalara zararı dokunmayacak bir şekilde uygulanabilmesine güvendiklerini ortaya koydu. Bazı Banka yetkilileri temmuz ayında başlayacak olan portföy azaltımını açıklamaya hazır olduklarını söylerken, diğer katılımcıların büyük bir bölümü de faiz artırımı kararının bir sonraki toplantıya bırakılmasının daha uygun olduğu yönünde görüş bildirdiler.

25 – 26 Temmuz 2017 tarihinde yapılan FOMC toplantısının sonunda varılan karar ise bilanço azatlımı ile ilgili sürecin göreceli olarak yakın bir zamanda azaltılması ile ilgili Fed yetkililerinin anlaşmaya varması şeklinde gerçekleşti. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,207TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.