Ana Sayfa Krediler Halkbank 48 Ay Vadeli 50.000 Lira Taşıt Kredisi!

Halkbank 48 Ay Vadeli 50.000 Lira Taşıt Kredisi!

0

Halkbank uygun faizli taşıt kredileri arasında bulunan bu kredi ile araç sahibi olmak isteyip de olamayanlara imkan tanınıyor.

Bankaların taşıt kredileri gibi Halkbank taşıt kredisi kullanmak için de online kredi başvurusu yapılabildiği gibi, en yakın banka şubesine giderek de başvurulabilir. Halkbank’ın taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerde aradığı bazı şartlar da banka tarafından bildirildi.

Uygun faizli kredi başvurusu yaparak bu krediden kullanacak olan kişiler ön onayı aldıktan sonra banka tarafından 18 yaşından büyük olma şartı aranıyor. İstenen evraklar ise nüfus cüzdanı ya da ehliyet gibi kimlik belgesi niteliğinde belge, gelir durumunu gösteren belge, şirket sahiplerinden vergi levhasının güncel hali ile Ticari Sicil Gazetesi’nde yayımlanan şirketin kuruluş ilanının fotokopisi, son 3 aya ait gelir ve bilanço tablosu olarak sıralanıyor. Çalışanlardan istenen gelir belgesi maaş bordrosu ya da şirket tarafından onaylanmış olan net maaşını gösteren bir yazı olarak belirtildi. Serbest meslek sahiplerinden vergi levhası ve sıfır kilometre taşıtlar için proforma fatura istenmektedir.

Halkbank avantajlı taşıt kredisi için banka kredisi başvurusu yapan kişinin durumuna göre gerekli gördüğü takdirde ek belge isteme hakkına sahiptir. Eğer banka kefil isteme gibi bir talepte bulunursa kredi sahibi için gerekli bütün belgeler kefilden de istenmektedir.

Halkbank en uygun taşıt kredisi başvurusu yaparak 50.000 lira kredi kullanan bir kişiye uygulanan aylık faiz oranı yüzde 1.15’tir. 48 ay vade seçeneğinden faydalanan bu kişinin aylık kredi taksit tutarı 1.431,40 lira olmakla birlikte kredi bitiminde toplam ödediği tutar 68.957,20 liradır. Halkbank taşıt kredisi için hayat sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmakla birlikte sigorta bedeli kredi sahibinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir. 

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version