Ana SayfaGündemTürk Eximbank Japonya ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı!

Türk Eximbank Japonya ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Eximbank, Japon Resmi İhracat Destek Kuruluşu olan NEXI ile İzmir İş günleri dahilinde bir anlaşma imzaladı.

Türk Eximbank ile NEXI arasında imzalanan işbirliği anlaşmasının amacı iki kurumun sahip oldukları ve olacakları pazarlar ile ilgili fikir alışverişinde bulunması, aradaki işbirliğinin artırılması, hukuki ve ticari alanalrda bilgi paylaşımında bulunulması olarak açıklandı.

İzmir İş Günleri kapsamında imzalanan anlaşma ile ilgili Türk Eximbanktan yazılı bir açıklama geldi. Banka açıklamasında türkiye Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak’ın da katılımıyla imzalanan anlaşmanın İzmir İş Günleri’nde imzalandığı, aynı zamanda NEXI Avrupa, Rusya, Ortadoğu, BDT ve Afrika Baş Temsilcisi olan Masaru Kanke ve Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın da hazır bulunduğu söylenirken, bu anlaşmanın amacının Türk – Japon şirketlerinin diğer ülkelerle oluşturacakları projeler için kredi, ortak sigorta, garanti, kontr – garanti, reasürans gibi ortak finansman sağlanacak imkanlar tanımak, Japonya ve Türkiye’de yerleşik olarak faaliyet yürüten firmalarla iş ortaklıkları yapmak, ihalelere katılmalarını teşvik etmek, esnek bir yapısı olan finansman paketlerinin önünü açmak gibi maddeler olduğu bildirildi.

Sahip olunan deneyimlerin birleştirilmesi ile gelişmekte olan ülkeler için yeni ve ortak projeler oluşturulacağının da altının çizildiği Türk Eximbank’ın yazılı açıklamasında ayrıca Genel Müdür Adnan Yıldırım’ın Türk Eximbank – NEXI arasında bugün imzalanan anlaşma ile ilgili fikirlerine de yer verildi. Yıldırım açıklamada Türk ve Japon yatırım ve ihracatına destek sağlanmasının bu anlaşma ile önünün açılacağını bakanın yazılı açıklamasında belirtti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.