Ana SayfaGündemHükümet Memurlara Zam Teklifini Yaptı!

Hükümet Memurlara Zam Teklifini Yaptı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, hükümet tarafından memura yapılan zam teklifini açıkladı.

Jülide Sarıeroğlu, hükümetin memura yaptığı zam teklifini belirlediğini, bunun 2018 yılı için yüzde 3.5+3.5 şeklinde, 2019 yılı içinde yüzde 4.5+5 şeklinde olduğunu söyledi. Memur – Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’da teklifle ilgili görüşünü bildirerek teklifin müzakere edilebilir olduğunu söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, hükümetin 2018 – 2019 yıllarını içine alan kamu çalışanlarını ilgilendiren 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri hakkında açıklama yaparak 2018 yılının ilk altı ayında yüzde 3.5 oranında, ikinci altı ayında da yine yüzde 3.5 oranında zam teklifi verdiklerini; 2019 yılının ise ilk yarısı için yüzde 4.5 ve ikinci yarısı için de yüzde 5 oranında zam teklifinde bulunduklarını söyledi.

Bugün yapılan 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden sonra Jülide Sarıeroğlu’nun yaptığı açıklamada ara teklif şeklinde 2018 yılının ilk 6 ayında yüzde 3.5 oranında, ikinci 6 ayında da yüzde 3.5 oranında zam teklif ettiklerini söyledi. Sarıeroğlu 2019 yılı için yapılan zam teklifinin de ilk 6 ay için yüzde 4.5 oranında, ikinci 6 ay için de yüzde 5 oranında olduğunu söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, görüşmelerin karşılıklı olarak yapılan müzakereler sonucunda belirli bir noktaya getirildiğini, sonucunda da hükümet olarak tekliflerini sunduklarını, bugün saat 00:00’a kadar süreleri olduğunu, bu görüşmelerin uzlaşma ile sonuçlanmasını istediklerini de sözlerine ekledi.

Görüşmelerden uzlaşma çıkmaması halinde süreç Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na intikal edecek.

Memur – Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hükümet tarafından kendilerine sunulan teklifin istedikleri orana yakın olduğunu ancak tam olarak beklentilerini karşılamadığını söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.