Ana SayfaGündemCemil Ertem KGF Geri Dönüşleri Hakkında Bilgi Verdi!

Cemil Ertem KGF Geri Dönüşleri Hakkında Bilgi Verdi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı Cemil Ertem Kredi Garanti Fonu’ndaki geri ödemeler ile ilgili açıklamalar yaptı.

Cemil Ertem, KGF olarak bilinen Kredi garanti Fonu kefaletiyle sağlanan kredilerin geri dönüşlerinin başladığını, bu konuda herhangi bir sorun yaşanmadığını söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalar yapan Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı Cemil Ertem, KGF’nin kefaleti ile kullandırılan kredilerde geri dönüşlerin başladığını, herhangi bir sorun yaşanmadığını, NPL oranlarının yüzde 3.5 seviyesinde olduğunu, bu oranları daha düşük seviyelere indireceklerini, Kredi Garanti Fonu desteğiyle bu oranların yüzde 2.5 ya da yüzde 2.25 oranlarına düşeceğinin düşünüldüğünü, hükümet olarak yeni bir Kredi garanti Fonu planlarının olmadığını, ancak bu konuda bazı sektörlerin talepte bulunduğunu söyledi.

Cemil Ertem, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından sıkı bir para politikası uygulandığını, Türk Lirası’nda izlenen değer kazanımının hakkında da gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinin dolar karşısında değer kazandığını, Türkiye’nin reel faizinin ABD’nin 10 yıllık tahvilleri ile eşit olduğunu da belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı Ertem, Amerika – Avrupa arasındaki Transatlantik Anlaşması’nın Türkiye’yi dış ticaret anlamında zor sokma potansiyelinin olduğunu, ancak şu an bu anlaşmanın kaldırılmasıyla Türkiye’nin de Gümrük Birliği’nin güncellenmesi konusunda bir acelesinin olmadığını, sabırla bekleyebileceğini, Almanya – Türkiye arasında yaşanan gerilimin bazı kesimler tarafından Almanya’daki seçim sürecine bağlandığını, ancak kendisinin bu düşünceye katılmadığını, bunun çok daha uzun vadeli bir strateji olduğunu, bu durumun ülkedeki seçimlerden sonrada devam edeceğini düşündüğünü söyleyerek gençlerin işsizliği hakkında da oranın oldukça yüksek olduğunu ve bunu düşürmek için önemli çalışmalar içinde olduklarının bilgisini verdi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.