Ana SayfaGündemKamu Çalışanlarına Ek Ödeme Getirildi!

Kamu Çalışanlarına Ek Ödeme Getirildi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Toplu sözleşme görüşmeleri sebebiyle ağustos ayı emekli memurlar ve kamu çalışanları için oldukça hareketli geçti. Toplu sözleşmede karar varılmasından ardından Resmi Gazete’’de yayımlandı. Yayımlanan toplu sözleşmeye göre kamu çalışanlarına ek ödeme getirildi.

Hükümet ile kamu çalışanları ve memur emeklilerinin temsilcilerinin masaya oturduğu 4. Dönem Toplu Sözleşmeleri’nde sona gelinmesinin ardından varılan karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Toplu sözleşmeden çıkan karara göre hizmet kollarının sosyal be mali haklarında değişiklik oldu. ayrıca kamu çalışanlarına da ek ödeme getirildi. Böylece 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin neticelenmesi ile iş hayatında yeni bir dönem başlamış oldu.

Hükümet ile kamu emekli ve çalışanlarının temsilcileri arasında gerçekleşen ve uzun müzakereler sonucunda neticelenen toplu sözleşme görüşmelerinden çıkan sonuç sadece zamlar olmadı. Hizmet kollarındaki sosyal ve mali haklar da belirlendi.

  • Sağlık sektöründe ayda 5 gün, yılda 12 güne kadar kullanılan süt izinlerinde döner sermayeden kesinti uygulanmayacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda çalışan personelin nöbet süreleri dini bayramlar için günlük 5 saate, haftalık 14 saate uzatıldı.
  • Resmi Gazete’de 25 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanan yönetmeliğe göre madencilik sektöründe çalışanların mesai ücretlerinde artış oldu. Olağanüstü durumların dışında bundan böyle maden işçileri mesai saatlerinden fazla çalıştırılamayacak. Yeraltında maden işlerinde görev yapan işçilerin çalışma süresi günlük olarak en fazla 7.5 saat, haftalık olarak en fazla 37.5 saat olacak.
  • Maden Tetkik Araştırma (MTA) gemilerinden çalışan kamu personelleri de ücretsiz yemek yardımından faydalanacak.
  • ÇAYKUR ve şeker fabrikalarında düzenlenen kampanyalarda çalışanlara yılda 3 aydan fazla olmamak şartı ile 84 lira prim ödemesi yapılacak.
  • TEİAŞ Canlı Bakım İşletme Müdürlüğü’nde sözleşmeli personel ya da memur olarak işe alınan teknik elemanlara her ay ilave olarak 110 lira ödeme yapılacak.
  • İtfaiye ve zabıta olarak görev yapan personelin özel hizmet teminatları 5 puan artırılmış olarak ödenecek.
  • Defin hizmetlerinde resmi tatil günlerinde yaptıkları çalışmalar için çalışma ücretinin 3 katının 6 saate denk gelen miktarı ödenecek.
  • Resmi Gazete’de yayımlanan toplu sözleşme sonucuna göre SGK personelleri, mahkeme personelleri, nüfus memurları da dahil olmak üzere toplamda 30 iş kolunda yeni kazanımlar oldu. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,216TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.