Ana SayfaKredi KartlarıTESK Başkanı Bayram Alışverişleri ile İlgili Uyardı!

TESK Başkanı Bayram Alışverişleri ile İlgili Uyardı!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, bayram alışverişi yapacak olan vatandaşları ödemelerdeki para üstleri konusunda uyardı.

Kısa adı TESK olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, bayram öncesinde alışveriş yapacak vatandaşları uyararak çoğu işletmelerin 1 Türk Lirası’na kadar olan para üstlerini vermediğini, bunun da ülke ekonomisine zarar verdiğini ve haksız kazanç olduğunu söyledi.

Kurban Bayramı’nın yaklaşması sebebiyle vatandaşlar AVM’lerden ve büyük marketlerden yaptıkları alışverişlere hız kazandırdı. TESK Başkanı Bendevi Palandöken alışveriş yapan vatandaşlara işletmeler tarafından vatandaş istemediği sürece 1 liranın altındaki bozuk para üstlerini vermediğini, buna bahane olarak da bozuk olmadığını söylediklerini, bunun haksız kazanca yol açtığını ve ülke ekonomisine zarar verdiğini, 2009 – 2017 yılları arasında piyasalarda yeteri kadar madeni para olmasına rağmen alışverişlerde bu paraların kullanılmamasının yanlış olduğunu, tedavülde 234 milyon 830 bin 550 adet 1 kuruşun, 1 milyar 558 milyon 063 bin 750 adet 5 kuruşun, 1 milyar 620 milyon 053 bin 050 adet 10 kuruşun, 951 milyon, 495 bin 250 adet 25 kuruşun, 647 milyon 101 bin 950 adet 50 kuruşun, 1 milyar 429 milyon 687 bin 512 adet de 1 liranın olduğunu, piyasadaki madeni paraların toplam 6 milyar 441 milyon 222 bin 62 adet olmasına rağmen hala bozuk para olmadığı bahanesiyle alışverişlerde para üstü olarak bu paraların verilmemesinin yanlış olduğunu, bu durumun esnafın terazide eksik tartmasıyla eşdeğer olduğunu da söyleyerek vatandaşları para üstlerini istemeleri konusunda uyardı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.