TOKİ tarafından başlatılan yüzde 20 indirim uygulanan kampanyaya 5 günde 2 bin 928 kişiden başvuru geldi.

Kısa adı TOKİ olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından borcunu bir an önce ödeyerek tapusunu hemen almak isteyen kişilere yönelik başlatılan kampanya büyük ilgi gördü. Borcunun tamamını tek seferde kapatıp tapusunu almak isteyenleri ilgilendiren bu kampanyada bu kişilere borçlarının yüzde 20’si oranında indirim sağlanıyor. Konut ve iş yeri alıcıları tarafından bu kampanyanın ilk 5 gününde2 bin 928 bin başvuru yapıldı.

Borcunu kapatarak tapusuna hemen sahip olmak isteyen 3 bine yakın kişi bu kampanyadan yararlanmak için başvuru yaptı. TOKİ Başkanı Ergün Turan konuyla ilgili bir konuşma yaparak TOKİ’nin yaptığı sosyal konutlardan satın alan, alt gelir grubuna dahil olan pek çok vatandaşlara erken ödeme indirimi olan yüzde 20 oranındaki indirimden faydalanarak tapularını almaları için büyük bir fırsat sunulduğunu, kalan borcu 100 bin lira olan bir vatandaşın 30 Eylül 2017 tarihine kadar bu borcunu ödemek istemesi durumunda yüzde 20 indirim yapılacağını ve 80 bin lira ödeyerek tapusunu alabileceğini, bu kampanyanın büyük ilgi ile karşılandığını, ilk 5 günde başvuru yapan 2 bin 928 kişinin toplamda 140 milyon 788 lira ödeme yaparak tapularına sahip olduğunu söyledi.

Ergün Turan ayrıca, kamu bankaları tarafından TOKİ’nin 2017 kampanyasına destek verildiğini, son güne kadar başvuru sayısında büyük artış olacağını beklediklerini, 30 Eylül’den sonra borçların kapatılması durumunda indirimden yararlanmanın mümkün olmayacağını da sözlerine ekledi.  

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın