Ana SayfaGündemMNG Kargo’nun Finansman İşlemlerini Akbank Üstlendi!

MNG Kargo’nun Finansman İşlemlerini Akbank Üstlendi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

MNG Kargo ile ilgili satın alım işlemlerinin finansmanını Akbank sağladı.

Türkiye’deki önemli kargo şirketlerinden olan MNG Kargo’nun hisselerinin tamamı Turkven firmasının danışmanlığını üstlendiği ortakları ve kurumsal yatırımcılar tarafından satın alınması ile ilgili işlemler ve süreç tamamlandı. Yapılan satın alma işlemlerinin finansmanını Akbank sağladı. Geçtiğimiz haziran ayında yılın en büyük satın alma finansmanı olarak dikkat çeken Petrol Ofisi’nin Vitol’e satılmasında da finansman yine Akbank tarafından sağlanmıştı.

Levent Çelebioğlu Konuştu

Akbank’ın Kurumsal Yatırım ve Özel Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdürü Levent Çelebioğlu, MNG Kargo’nun finansmanı ile ilgili bir açıklama yaptı. Levent Çelebioğlu, MNG Kargo adlı firmanın satış sırasında finansman işlemlerinin Akbank tarafından üstlenip yürütmüş olmaktan gurur duyduklarını, ülkemizin hızlı büyüme sürecinde olduğu bu dönemde geride kalan 3 ay içinde iki büyük firmanın satış işlemlerinin finansmanını tamamladıklarından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye’yi İlgilendiren İşlemlerde Biz de Varız

Akbank’ın Türkiye ekonomisinin istikrarlı ve hızlı gelişen ekonomik büyümesine katkı sağlamayı kendine öncelikli görev bildiğini de söyleyen Çelebioğlu, üstlendikleri bu misyon ile Türkiye piyasasındaki bütün bileşenleri yakından izlediklerini, Akbank’ın Türkiye için değer üretecek bütün kurum ve kuruluşlar ve yatırımcı şirketlerle uyum içinde çalışmalar yaptıklarını, küresel anlamda ve Türkiye içinde her türlü finansman konusunda uzman olduklarını, Türkiye’yi ilgilendiren bir işlem olduğunda sürecin bir bölümünde Akbank’ın da yer aldığını da belirtti.

Turkven’in ortaklarından olan MNG Kargo Yönetim Kurulu Üyesi Hale Özsoy Bıyıklı da bundan böyle MNG Kargo ile Akbank’ın yeni sinerjiler doğuracak projeler üreteceğini söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.