Ana Sayfa Gündem MNG Kargo’nun Finansman İşlemlerini Akbank Üstlendi!

MNG Kargo’nun Finansman İşlemlerini Akbank Üstlendi!

-

MNG Kargo ile ilgili satın alım işlemlerinin finansmanını Akbank sağladı.

Türkiye’deki önemli kargo şirketlerinden olan MNG Kargo’nun hisselerinin tamamı Turkven firmasının danışmanlığını üstlendiği ortakları ve kurumsal yatırımcılar tarafından satın alınması ile ilgili işlemler ve süreç tamamlandı. Yapılan satın alma işlemlerinin finansmanını Akbank sağladı. Geçtiğimiz haziran ayında yılın en büyük satın alma finansmanı olarak dikkat çeken Petrol Ofisi’nin Vitol’e satılmasında da finansman yine Akbank tarafından sağlanmıştı.

Levent Çelebioğlu Konuştu

Akbank’ın Kurumsal Yatırım ve Özel Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdürü Levent Çelebioğlu, MNG Kargo’nun finansmanı ile ilgili bir açıklama yaptı. Levent Çelebioğlu, MNG Kargo adlı firmanın satış sırasında finansman işlemlerinin Akbank tarafından üstlenip yürütmüş olmaktan gurur duyduklarını, ülkemizin hızlı büyüme sürecinde olduğu bu dönemde geride kalan 3 ay içinde iki büyük firmanın satış işlemlerinin finansmanını tamamladıklarından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye’yi İlgilendiren İşlemlerde Biz de Varız

Akbank’ın Türkiye ekonomisinin istikrarlı ve hızlı gelişen ekonomik büyümesine katkı sağlamayı kendine öncelikli görev bildiğini de söyleyen Çelebioğlu, üstlendikleri bu misyon ile Türkiye piyasasındaki bütün bileşenleri yakından izlediklerini, Akbank’ın Türkiye için değer üretecek bütün kurum ve kuruluşlar ve yatırımcı şirketlerle uyum içinde çalışmalar yaptıklarını, küresel anlamda ve Türkiye içinde her türlü finansman konusunda uzman olduklarını, Türkiye’yi ilgilendiren bir işlem olduğunda sürecin bir bölümünde Akbank’ın da yer aldığını da belirtti.

Turkven’in ortaklarından olan MNG Kargo Yönetim Kurulu Üyesi Hale Özsoy Bıyıklı da bundan böyle MNG Kargo ile Akbank’ın yeni sinerjiler doğuracak projeler üreteceğini söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,264BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler