Ana SayfaGündemİstanbul’da Kiralık Dairelere Ceza Yağdı!

İstanbul’da Kiralık Dairelere Ceza Yağdı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün koordine ettiği denetimler sırasında gayri resmi olarak kazanç elde edilen günlük kiralık dairelere 2017 yılının ilk 7.5 aylık kısmında 10 milyon liradan fazla para cezası kesildi. En çok ceza işlemi yapılan semtler Fatih, Esenyurt ve Beyoğlu oldu.

İstanbul’da faaliyet gösteren günlük kiralık dairelere kesilen cezalarla önlem alınmaya çalışılıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından güvenlik ile ilgili sorunlara rastlanabildiği gerekçesiyle çeşitli tedbirlerin alındığı günlük kiralık dairelere, Maliye Bakanlığı tarafından da belge zorunluluğu getirildi. Bu tedbirler sayesinde günlük kiralık daire siteminin gayri resmi faaliyetler için kullanılması engellenmeye çalışılıyor. 

İstanbul’un En Çok Ceza Alan İlk 3 İlçesi        

İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde 2107 yılının başından 15 Ağustos 2017 tarihine kadar İstanbul’daki günlük kiralık daire işi yapan kişilere toplamda 10 milyondan fazla idari para cezası kesilerek, 1.683 daire de mühürlendi. İstanbul’un en fazla işlem yapılan ilçeleri sırasıyla Fatih, Esenyurt ve Beyoğlu oldu.

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz bir açıklama yaparak müdürlüğü koordinatörlüğünde İstanbul’daki günlük kiralık dairelerin denetiminin yapıldığını, şehrin 39 ilçesinin belediyeleri ve kaymakamlıkları ile ortak çalışma yapıldığını, gelen ihbarlar, şikayetler ve internet sitesinden yapılan aratmalar baz alınarak yapılan bu denetimlerde gayri resmi olarak çalıştırıldığı tespit edilen dairelere baskınlar düzenlendiğini ve yasal işlemlerin yapıldığını söyledi.

7.5 Ayda 6.743 Denetleme Yapıldı

2017 yılının başından beri süren denetimlerde 15 Ağustos’a kadar 6.743 adet denetlemenin yapıldığını, bunların 2.306’sına yasal işlem yapıldığını, 1.153’üne de toplamda 10 milyon 329 bin lira idari para cezası kesildiğini de açıkladı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,214TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.