Ana SayfaGündemBankacılık Sektörünün Kredi Hacmi Açıklandı!

Bankacılık Sektörünün Kredi Hacmi Açıklandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

BDDK tarafından açıklanan verilere göre bankacılık sektöründeki kredi hacmi 25 Ağustos 2017 tarihi itibariyle 1 trilyon 988 milyar 723 milyon liraya ulaştı.

Geçtiğimiz hafta bankacılık sektörünün kredi hacmi 1 milyar 874 milyon lira daha fazlalaşarak, 1 trilyon 988 milyar 723 milyon liraya ulaştı.

Kısa adı BDDK olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayınlanan haftalık bültende yer alan bilgilere göre sektördeki kredi hacmi 25 Ağustos’un son gün olduğu hafta, bir önceki haftaya göre 1 milyar 874 milyon lira arttı. Bahsi geçen dönemde bankacılık sektöründeki kredi hacmi 1 trilyon 986 milyar 849n milyon lira iken; 1 trilyon 988 milyar 723 milyon lira oldu.

Mali kesim Kredileri 53 Milyar Oldu

Aynı dönemde mali kesime verilen toplam krediler 52 milyar 633 milyon lira olurken, mali kesimin haricindeki toplam krediler 1 trilyon 831 milyar 589 milyon lira oldu.

Bankalar arası da dahil olmak üzere sektördeki toplam mevduatlar 25 Ağustos günü biten hafta baz alındığında 4 milyar 419 milyon liralık arttı. Aynı haftada toplam mevduatlar yüzde 0.26 oranında yükselmiş oldu. Bankacılık sektörünün toplam mevduatı 1 trilyon 708 milyar 552 milyon lira olarak açıklandı.

Tüketici Kredileri 2 Milyardan Fazla Artış

BDDK’nın haftalık bülteninde yer alan verilere göre tüketici kredilerinde de 25 Ağustos’un son gün olduğu haftada artış görüldü. Bu krediler 2 milyar 121 milyon lira artış katdederek 379 milyar 738 milyon liraya yükseldi. Bahsi geçen kredilerin 187 milyon 951 milyon lirası ijhtiyaç kredilerinden, 6 milyar 709 milyon lirası taşıt kredilerinden, 185 milyar 78 milyon lirası da konut kredilerinden oluşuyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.