Ana SayfaEkonomiEmeklilere Müjde! Ufukta İntibak Zammı Görünüyor

Emeklilere Müjde! Ufukta İntibak Zammı Görünüyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ocak ayında gelecek zammı beklemekte olan emekliler, bununla birlikte Anayasa Mahkemesi’nin intibak zammına onay vermesini bekliyor. Yeni gelecek olan bu zam sayesinde 2000 yılından sonra emekli olan herkese, belirli oranlarda zam gelecek. Emekli maaşlarına zam yolunu gösteren bu kararın ise geçtiğimiz günlerde Yargıtay’dan olumsuz yanıt aldığı biliniyor. Bu olumsuz yanıt sonrasında konuyu Anaysa Mahkemesi’ne taşıyan Türkiye Emekliler Derneği üyesi İbrahim Avcı, bireysel olarak davanın takipçisi.

Davanın Karara Bağlanması Bekleniyor

Konunun Anayasa Mahkemesi tarafından değerlendirilmesinin ardından tam olarak bir sonuca kavuşması beklenirken, İbrahim Avcı eğer bu davadan olumlu bir yanıt alırsa, bireysel olarak açılan bu dava, tüm emeklileri ilgilendiren bir konuya dönüşecek ve bu sayede 2000 yılından sonra emekli olan her bireyin emekli maaşına zam gelecek. Mahkemenin 2000 yılı öncesini ilgilendiren intibak düzenlemesinin yürürlük maddesinin iptal olması durumunda, emeklilere intibak zammı resmi olarak sunulacak.

Zam İçin Ayrı Ayrı Dava Açmaya Gerek Yok

2000 yılından sonra emekli olan birçok kişi, zam için dava açmaya gerek duymayacak ve 2000 yılı sonrası emeklilerine bu zam kendiliğinden eklenecek. Bilindiği üzere ilk intibak zammı sonrasında yaklaşık olarak 2 milyon SSK’lı, 50 ila 355 lira arasında emekli maaşlarında artış görmüştü. Davanın olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasından sonra, 2000 yılı sonrası emeklileri de yine aynı zam oranlarından faydalanacak. Ayrıca yine emeklilere Ocak ayından sonra bir zam daha yapılması bekleniyor.  

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.