Ana SayfaEkonomiO Ülkede Benzinli Araç Yasağı Geliyor

O Ülkede Benzinli Araç Yasağı Geliyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakan Yardımcısı Xin Guobin, Çin hükümetinin benzinli araç üretimi konusunda yoğun çalışma çaba sarf ettiğini açıkladı. Öncelikli olarak bu konu hakkında kesin bir tarih girmek için çabaladıklarını belirten Guobin, bu sayede Çin’in otomobil sektöründe hem çevresel anlamda hem de elektrikli araçlar getirerek farklılık anlamında önemli bir yol kat edeceğinin altını çizdi.

Amaç; Dünyaya Yaymak

Bu yasağın gelmesiyle birlikte hem ülke çapında hem de dünya genelinde otomobil üreten firmaların artık elektrikli araçlara yönelmesi, enerji tasarrufu konusunda büyük bir avantaj sağlanmasına ve hava kirliliğinin azaltılmasına yönelik amaçların önde tutulduğu belirtildi. Bunun için öncelikle benzinli araçların kullanılmasının yasaklanacağını ve devamında bu konuda üzerinde yoğun çalışmalar yapılacağını aktaran Guobin, Çin’in bu sayede bir ilki başararak, dünya üzerinde olumlu bir yönelime neden olacağını belirtti.

Aşamalı Olarak Kaldırılacak

Fosil yakıtlı araçların kaldırılması konusunda aşamalı olarak bir uygulama gerçekleşeceğini belirten Guobin, küresel ısınmayı 2 santigrat derecenin altına düşürebilmek ve çevre kirliliğini büyük ölçüde azaltabilmek adına uygulamaya konulacak olan bu proje, 2030 ile 2040’lı yıllar arasında etkili olacak. Çin’in bu kararı, araç piyasasında büyük bir yenilik getireceği gibi ekonomik açıdan da ciddi kazanımlara neden olacak gibi görünüyor. Ayrıca Çin’in çevreci bu tutumunun devam edeceği ve benzer politikalar yürüteceği verilen diğer bilgiler arasında yer alıyor. Öte yandan birçok araç firması elektrikli otomobil üretimi konusunda çalışmalarını hızlandıracak gibi görünüyor 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.