Ana SayfaEkonomiTOKİ Cezalara Boğuldu

TOKİ Cezalara Boğuldu

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TOKİ hakkında ihalelerle ilgili ve işlemler ile ilgili birtakım iddiaları, Başbakan Binalı Yıldırım’ın yanıtlaması isteğiyle meclis gündemine taşıdı. Konut kalitelerinin son derece düşük olduğunu iddia eden Gürer, bununla birlikte yaşanan geç teslim vakalarından ötürü TOKİ’nin 2014 yılı Aralık ayına kadar açılmış olan davalardan, toplamda 21 bin 289’unu kaybettiğini, bu davalar sonucunda ise mağdurlara 130,1 milyon TL kadar tazminat ödediğinin altını çizdi. Gürer, Başbakan Binali Yıldırım’a, bu davalar nedeniyle TOKİ‘nin denetlenip denetlenmediğini ve eğer denetlenme gerçekleşmediyse bu durumun sorumlularının soruşturmaya tabi tutulup tutulmayacağını iletti. Yine bu soruların yanı sıra Gürer, istisnai yetkiler tanınmış olan bu kurumun, düşük inşaat kalitesi ve geç teslim gibi sorunlarının ne gibi sebeplerden oluştuğunu sorarken, bu soruların Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanmasının özellikle altını çizdi.

TOKİ’den de Yüklenici Firmaya Dava

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise bu sorular karşısında, TOKİ’nin, yüklenici alt firmalara dava açtığını ve tüm zararların bu firmalardan tazminat ettirildiğini öne sürdü. Bu tür konularda yasal süreçlerle sonuç alınabileceğinin ve TOKİ’nin dava sonuçlarında, alt firmalara tüm sorunları giderdiğinin altını çizen Bozdağ, TOKİ’nin yeterli denetlemelere tabii tutulduğunu da sözlerine ekledi. TOKİ’nin tüm bu davalar karşısında, yasalara uygun olarak hareket ettiğini ve bu tür sorunlar karşısında sorumluların kanunlara uygun olarak cezalandırıldığını söyleyen Bozdağ, ortada herhangi bir denetimsizliğin olmadığını söyledi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.