Ana SayfaEkonomiEkonomi Bakanından Kredi Açıklaması Geldi

Ekonomi Bakanından Kredi Açıklaması Geldi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Nihat Zeybekçi, Bloomberg‘te bankaların kredi uygulamalarına yönelik bazı açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin ekonomik açıdan kalkınma gösterebilmesi adına büyük bir hareketlilik yaşandığını söyleyen Zeybekçi, bu kalkınma hareketi içerisinde bankaların kredi uygulamalarına yönelik herhangi bir düzenlemenin olmadığını dile getirdi. Zor şartlar altındayken bile ekonomik açıdan büyük bir başarı sağlandığının altını çizen Zeybekçi, bankaların bu süreçte tüketicilere çeşitli kolaylıklar sağlaması gerektiği belirtti.

Yüksek Oranlı Krediler Veriliyor

Sadece Ekonomi Bakanı Nihayet Zeybekçi tarafından değil, ülkenin birçok önde gelen ismi tarafından gündemde olan bankaların yüksek faizli kredi uygulamalarının, ülkemizde birçok işletmeye yarardan çok zarara neden olduğunun altını çizen Zeybekçi, bankaların bu konuda tüketicilere yönelik bir çalışma yapıp, faiz oranlarının daha alt seviyelere çekilmesinin gerekliliğini vurguladı. Yüksek faiz oranları nedeniyle kendini geliştirmek isteyen işletmelerin, gelişim yerine daha çok gerilediği belirten Zeybekçi, yeni işletme kuracak olan kişilerinde yine yüksek faiz oranlarından ötürü çok büyük sıkıntılar yaşadığının altını çizdi.

Bankalarla Birlikte Ekonomik Sorunlar Çözülebilir

Ekonomik kalkınma yaşabilmek adına para sıkıntısının giderilmesi gerektiğini söyleyen Zeybekçi, Merkez Bankası tarafından bu konuya sadece sınırlı olarak müdahale edileceğini dile getirirken, bankalarla birlikte bir toplantı yapılabileceğinin de sinyallerini verdi. Öte yandan özel bankaların, bu sorunun çözülmesi konusunda etkili olacağını ifade eden Zeybekçi, iş kurmak isteyen veya işini geliştirmek isteyen işletme sahiplerinin, Türk ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağını dile getirirken, bankaların bu konuda söz konusu işletmelere yardımcı olması gerektiğinin önemini vurguladı. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.