Bankacıyım.Net

Eğitim Sigortalarının Payı Gittikçe Artıyor!

Eğitim Sigortalarının Payı Gittikçe Artıyor!

Garanti Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, hayat sigortası branşında kapsamlı vefat teminatı ile birlikte sunulan eğitim sigortalarının payının yetersiz olduğunu söyledi.

Garanti Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, hayat sigortası branşında kapsamlı vefat teminatı ile birlikte sunulan eğitim sigortalarının payının yetersiz olduğunu söyledi.

Hayat sigortaları dahilinde olan ve vefattan sonra kişinin yakınlarına sunulan eğitim sigortalarının payının genel olarak sektöre oranlandığında çok düşük olduğunu söyleyen Garanti Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, anne babalara bu sigorta türünün tanıtımının yapılmasının önemine değindi.

Gelecek hafta yeni eğitim – öğretim yılının başlayacak olmasından dolayı anne babalar bir telaş halindeler. Okul hazırlıkları için yapılan masraflarla birlikte, bir yandan da çocuklarının iyi bir eğitim alması için bütün maddi imkanlarını ortaya koyuyorlar. Sigorta sektörü de uzun eğitim sürelerinden ve sürekli artan okul masraflardan dolayı alternatif arayışlar içine giren ebeveynlere maddi alanlarda çeşitli hayat sigortası poliçeleri sunuyor.

Burak Ali Göçer Konuştu

Garanti Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, bu konuda yaptığı açıklamada ailelerin genellikle hayatlarını çocuklarının iyi bir eğitim alması üzerine planladığını, eğitim sürecinin uzun süren ve masrafı çok olan bir süreç olduğunu, anaokulu, ilköğretim, lise üniversitede lisans ve yüksek lisans olarak düşünülüğünde 20 yıllık bir eğitim hayatının söz konusu olduğunu, bu sebeple ailelerin ciddi bütçelere gereksinim duyduğunu, okulun özel ya da devlet okulu olmasının da buna etki ettiğini söyledi.

Poliçelerin Yüzde 5’i Eğitim Sigortası                     

Burak Ali Göçer, hayat sigortalarının kapsamında olan eğitim sigortalarının bu noktada devreye girdiğini, bu sigorta türünün kişilerin talebi üzerine satıldığını, Türkiye’deki sigortacılık sektöründeki payının oldukça düşük olduğunu, ancak geçtiğimiz son birkaç yılda bu ürüne anne babalar tarafından talebin arttığının görüldüğünü, 2016 yılında eğitim sigortalarındaki satış adedinin 2015 yılına göre yüzde 83’lük artış gösterdiğini, Garanti Emeklilik tarafından bu yıl satılan poliçelerin yüzde 5’ini eğitim sigortalarının oluşturduğunu, ancak daha da yaygınlaşması için anne babaların bu konuda bilinçlendirilip, bilgilendirilmesi gerektiğini de söyledi. 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ


Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.