Ana SayfaEkonomiHangi Market Zinciri Türkiye'den Çekildi?

Hangi Market Zinciri Türkiye’den Çekildi?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Dubai’den 2013 yılında ülkemize taşınan Wal-Mart satın alma merkezi, büyük bir hevesle geldiği Türkiye’den boynu bükük bir şekilde ayrıldı. Yapılan açıklamada İstanbul bölgesel satın alma ofisinin kapandığını duyuran Wal Mart, 2013 yılında Türkiye’de ki pazarı daha yakından izleyebilmek ve bölgesel satın alma konusunda merkezi bir konumda olabilmek adına ofisini Türkiye’ye taşımıştı. Aldığı bu karar sonucunda yeni bir ekip kuran perakende devi, Türkiye’yi yakından izleyebilmek adına ekibiyle birlikte çalışmalara başlamış ancak, Türkiye piyasasına henüz bir adım atamamıştı.

Marketlerin Ürün İhtiyacını Karşılıyordu

Türkiye’ye yerleşmiş olduğu süre zarfı içerisinde, Ürdün, Mısır ve ülkemizden 5 milyon civarında ciro yaptı. E-ticarette yapılan gelişmeler ve e-ticaretin daha da çok yaygınlaşmasından ötürü, çeşitli ülkelerde faaliyetlerini küçültme kararı alacağını açıklanan Wal -Mart, bu karar doğrultusunda ise geçtiğimiz günlerde Türkiye’de bulunan satın alma ofisini kapatarak, Türkiye pazarından çekildi. Dünyada birçok markete ürün satmakta olan Wal-Mart, Türkiye’de sadece satın alma ofisi kurdu ve herhangi bir şube açmadı.

Konfeksiyon Alanında Hizmetleri Devam Ediyor

Ünlü perakende devi Wal-Mart firmasının bir kolu olan Asda ise George markası adı altında Türkiye’de konfeksiyon hizmetlerine devam ettiği öğrenildi. Dünya üzerinde 30’a yakın ülkeye 11 bin 600 şube açan Wal-Mart, Sam Walton adlı bir girişimci tarafından 2 Temmuz 1962 yılında tam olarak faaliyete geçmişti. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...