Bankacıyım.Net

Bakan Açıkladı! Salı Günü Bütün Ödemeler Yapılacak!

Bakan Açıkladı! Salı Günü Bütün Ödemeler Yapılacak!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, fındık üreticisinin elindeki bütün ürünün Toprak Mahsulleri tarafından alınacağını açıkladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, fındık üreticisinin elindeki bütün ürünün Toprak Mahsulleri tarafından alınacağını açıkladı.

40 Milyon Liralık Alım Yaptık

Ahmet Eşref Fakıbaba yaptığı açıklamada, fındık üreticisinden panik yapmamalarını rica ettiğini, bütün ürünlerin devlet tarafından alınacağını, ürünlerin parasının da bir hafta içinde ödeneceğini, şimdiye kadar 40 milyon liralık fındık alımı gerçekleştirdiklerini, salı günü bütün ödemelerin yapılacağını, fırsatçılara meydan vermeyeceklerini, üreticiye gönül vermiş bir hükümetin bakanları olduklarını söyledi.

Kimse Bundan Söz Etmiyor

Fakıbaba, bazı bakanlar ile beraber Giresun’da katıldıkları bir açılışta fındık fiyatlarını açıkladıklarını hatırlatarak, bu fiyat açıklamasını yapmadan önce bölgedeki ilgili Sivil Toplum Kuruluşları, bölgenin milletvekilleri, üreticiler ve sanayicilerle çeşitli görüşmeler yaptıklarını, hükümetin alan bazında yaptığı desteklemeler ile fındığa gram başına 1.5 lira ile 2 lira arasında fiyat verdiğini, bunun çok önemli olduğunu, ancak kimsenin bundan bahsetmediğini belirtti.

Fırsatçılara Meydan Vermeyeceğiz

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, fırsatçılara kesinlikle meydan vermeyeceklerini, üreticinin rahat olması gerektiğini, ellerindeki bütün ürünün Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından alınacağını, oranların artırıldığını, çürükteki oranın yüzde 3’ten 5’e yükseltildiğini, çatlaktaki oranında 2’den 5’e yükseltildiğini, böylelikle kalitenin de artmış olduğunu, örneğin Giresun’da fındık fiyatlarının 10.5 lira olarak açıklanmış olmasına rağmen yüksek kalitede olduğundan dolayı 10.82 liradan aldıklarını da sözlerine ekledi.

İnsanların Enerjisi Bu Ülkeye Lazım

Fındık fiyatları ile ilgili fındık üreticisinin yürüyüş yapacağı ile ilgili de konuşan Fakıbaba, insanların enerjisinin ülkeye lazım olduğunu, doğru yerlerde kullanmak gerektiğini söyledi. 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ


Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.