Ekonomi Elektrik Faturalarına Devlet Desteği

Elektrik Faturalarına Devlet Desteği

Son Güncelleme:

Dar gelirli ve kronik hastalığı olan kişiler için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından dev bir projeye imza atıldı. Bu proje kapsamında, makineye bağlı olarak yaşamını sürdürmekte olan kişiler için elektrik faturaları devlet tarafından ödenecek. Bu sayede dar gelire sahip olan ve sağlık sorunlarıyla boğuşan kişiler, bu fatura desteği sayesinde büyük ölçüde rahatlayacak. Makineye bağlı olarak yaşayan hastaların, elektrik fatura bedelinin yanı sıra kesintisiz güç kaynağı gibi konularda destek alabilmeleri adına yine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı devreye girecek. Özellikle elektrik kesintileri nedeniyle ölüm riski ile burun buruna gelen hastalar, bu kesintisiz güç kaynağı ihtiyaçları sayesinde önemli ölçüde rahatlayacak.

Aylık Bin 500 TL’ye Kadar Destek Verilecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sadece elektrik faturası konusunda değil, nakdi olarak para yardımı konusunda da bazı hastalara destek vermeye hazırlanıyor. Tüberküloz ve kızamık virüsünün sebep olduğu beyin hastalığı olarak bilinen SSPE hastaları, bin 500 liraya varan destek alabilecek. “Kronik hastalıklara yakalanan yoksullara destek programı” kapsamında yürütülmekte olan bu proje, söz konusu hastalar için önemli bir destek programı olacak.

Dünya Üzerinde Bir İlke İmza Atılacak

Yoksulluk ve kronik hastalıklarla boğuşan kişiler için son derece ideal bir program olan sosyal yardım programı, çeşitli özellikleri nedeniyle de dünya üzerinde bir ilk olma özelliği taşıyor. Bununla birlikte program kapsamında ailelere psikososyal destek sağlanırken, maddi destek ise PTT sayesinde Sosyal Yardım Kartları üzerinden gerçekleşecek. Konutta Ödeme Sistemi ile birçok hasta evden çıkmadan rahatlıkla bu ödeme sisteminden faydalanabilecek. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,144BeğenenlerBeğen
7,221TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler