Ana SayfaEkonomiElektrik Faturalarına Devlet Desteği

Elektrik Faturalarına Devlet Desteği

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Dar gelirli ve kronik hastalığı olan kişiler için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından dev bir projeye imza atıldı. Bu proje kapsamında, makineye bağlı olarak yaşamını sürdürmekte olan kişiler için elektrik faturaları devlet tarafından ödenecek. Bu sayede dar gelire sahip olan ve sağlık sorunlarıyla boğuşan kişiler, bu fatura desteği sayesinde büyük ölçüde rahatlayacak. Makineye bağlı olarak yaşayan hastaların, elektrik fatura bedelinin yanı sıra kesintisiz güç kaynağı gibi konularda destek alabilmeleri adına yine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı devreye girecek. Özellikle elektrik kesintileri nedeniyle ölüm riski ile burun buruna gelen hastalar, bu kesintisiz güç kaynağı ihtiyaçları sayesinde önemli ölçüde rahatlayacak.

Aylık Bin 500 TL’ye Kadar Destek Verilecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sadece elektrik faturası konusunda değil, nakdi olarak para yardımı konusunda da bazı hastalara destek vermeye hazırlanıyor. Tüberküloz ve kızamık virüsünün sebep olduğu beyin hastalığı olarak bilinen SSPE hastaları, bin 500 liraya varan destek alabilecek. “Kronik hastalıklara yakalanan yoksullara destek programı” kapsamında yürütülmekte olan bu proje, söz konusu hastalar için önemli bir destek programı olacak.

Dünya Üzerinde Bir İlke İmza Atılacak

Yoksulluk ve kronik hastalıklarla boğuşan kişiler için son derece ideal bir program olan sosyal yardım programı, çeşitli özellikleri nedeniyle de dünya üzerinde bir ilk olma özelliği taşıyor. Bununla birlikte program kapsamında ailelere psikososyal destek sağlanırken, maddi destek ise PTT sayesinde Sosyal Yardım Kartları üzerinden gerçekleşecek. Konutta Ödeme Sistemi ile birçok hasta evden çıkmadan rahatlıkla bu ödeme sisteminden faydalanabilecek. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...