Bankacıyım.Net

Devrim Niteliğinde Karar! Bitcoin ile Satış Yapılacak

Devrim Niteliğinde Karar! Bitcoin ile Satış Yapılacak

Dünyayı kasıp kavuran bir sanal para birimi olarak bilinen Bitcoin, yavaş yavaş dünya ülkelerine adım atarken, artık Türkiye’de de satış yapılırken kullanılabilen bir para birimi olacak.

Ülkemizde henüz Bitcoin ile ilgili herhangi bir çalışmanın yapıldığı söylenemezken, Bitcoin gibi bir para biriminin ülkemiz piyasasına girmesinin de hayli zor olduğu görülüyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir gayrimenkul projesinde, Bitcoin ile satış yapılacağının açıklanması, özellikle ekonomistler ve Bitcoin takipçileri için büyük bir şok etkisi yarattı. Türkiye’de, Bitcoin ile ilk defa satış yapacak olan gayrimenkul firmasının sahibi Erdal Daldaban, ülkemizde Bitcoin yatırımcılarının olduğunu gördüklerini ve bu nedenle Bitcoin ile satış yapmanın herhangi bir sorun teşkil etmediğini ifade etti. Öte yandan bu durumun Türk Bitcoin yatırımcıları tarafından daha çok ilgi göreceğini düşünen Erdal Daldaban, bu konu nedeniyle gayrimenkul sektörüne farklı bir bakış açısı getirdiklerinin de altını çizdi.

Mevcut Kura Göre Fatura Kesim İşlemi Yapılacak

Sistemin işleyişi ve satışlar hakkında birtakım bilgiler veren Erdal Daldaban, Bitcoin ile ilgili mevzuatta bir belirsizliğin bulunduğunu ve bunun farkında olduklarını dile getirdi. Bu nedenle Bitcoin ile gayrimenkul satışı yapılırken, ya bir Bitcoin transferi yapılacağını ya da farklı bir şekilde çeşitli yöntemler ile ödeme alınabileceğini belirten Daldaban, bununla birlikte satın alınan dönemdeki kura göre Bitcoin’in değer alacağını ve TL bazında değerlendirileceğini belirtti.

Mevcut Sistem Bitcoin ile Fatura Kesilmesine İzin Vermiyor

Açıklamalarının devamında, mevcut sistemin Bitcoin ile satış konusunda herhangi bir bölümünün olmadığını ve bu nedenle faturaları TL bazında keseceklerini belirten Erdal Daldaban, bu sayede satış işlemlerinin değerinde gerçekleşeceğini belirtti.  

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ


Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.