Ana SayfaEkonomiBinlerce Kişiye İş İmkanı

Binlerce Kişiye İş İmkanı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2018 yılına ilişkin kamuya personel alımları konusunda çeşitli bilgiler veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, Orta Vadeli Program ve bütçe çalışmalarının ise son hızıyla devam ettiğini belirtti. Gelecek yıl için kamuda personel alımının olacağını ifade eden Ağbal, OVP’nin açıklanması halinde alınacak personel sayısının daha çok netlik kazanacağını belirtti. Geçen yıla göre benzer rakamlar olabileceğini ifade eden Ağbal, hakim, öğretmen, savcı, araştırma görevlisi ve sağlık personeli gibi çeşitli alanlarda personel alımlarının mümkün olduğunca maksimum seviyede olacağını ifade etti.

“Doların İstikrarı Devam Ediyor”

Doların belirli bir dönemde kayıp yaşayıp, tekrardan eksi seviyelerine yaklaşması konusu değerlendiren Maliye Bakanı Naci Ağbal, doların kendi ekonomik koşullarına göre değişim gösterebileceğini ifade etti. Şuan için dolar ve finans seviyelerinin istikrarlı olduğunu belirten Ağbal, milletin doların seviyesine bakmak yerine daha çok kendi işlerine yönelmesi gerektiğini belirtti. Doların belirli dönemler içerisinde ne gibi yükselmeler ya da ne gibi düşüşler yaşayacağı konusunda sürekli olarak tahmin yapan kişilerin, bu konularla uğraşmaması gerektiğini ifade eden Ağbal, yine söz konusu kişilerin ekonomist olarak kendini tanıtmalarını yanlış bulduğunu belirtti.

“Ekonomide İvme Yakaladık”

Ekonomik olarak Türkiye’nin güçlü bir ivme yakaladığını belirten Ağbal, bütün bu parametrelerin ekonomik olarak gelişmelerin oluşmasına neden olduğunu ifade ederken, ekonomik olarak ülkece kalkıncağımızı ve çok daha ileri seviyelere gideceğimizi belirtti. Bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini belirten Ağbal, Türkiye’nin ekonomik durumu olarak geriye gitmediği ve daha çok ileri gittiğinin altını çizdi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.