2018 yılına ilişkin kamuya personel alımları konusunda çeşitli bilgiler veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, Orta Vadeli Program ve bütçe çalışmalarının ise son hızıyla devam ettiğini belirtti. Gelecek yıl için kamuda personel alımının olacağını ifade eden Ağbal, OVP’nin açıklanması halinde alınacak personel sayısının daha çok netlik kazanacağını belirtti. Geçen yıla göre benzer rakamlar olabileceğini ifade eden Ağbal, hakim, öğretmen, savcı, araştırma görevlisi ve sağlık personeli gibi çeşitli alanlarda personel alımlarının mümkün olduğunca maksimum seviyede olacağını ifade etti.

“Doların İstikrarı Devam Ediyor”

Doların belirli bir dönemde kayıp yaşayıp, tekrardan eksi seviyelerine yaklaşması konusu değerlendiren Maliye Bakanı Naci Ağbal, doların kendi ekonomik koşullarına göre değişim gösterebileceğini ifade etti. Şuan için dolar ve finans seviyelerinin istikrarlı olduğunu belirten Ağbal, milletin doların seviyesine bakmak yerine daha çok kendi işlerine yönelmesi gerektiğini belirtti. Doların belirli dönemler içerisinde ne gibi yükselmeler ya da ne gibi düşüşler yaşayacağı konusunda sürekli olarak tahmin yapan kişilerin, bu konularla uğraşmaması gerektiğini ifade eden Ağbal, yine söz konusu kişilerin ekonomist olarak kendini tanıtmalarını yanlış bulduğunu belirtti.

“Ekonomide İvme Yakaladık”

Ekonomik olarak Türkiye’nin güçlü bir ivme yakaladığını belirten Ağbal, bütün bu parametrelerin ekonomik olarak gelişmelerin oluşmasına neden olduğunu ifade ederken, ekonomik olarak ülkece kalkıncağımızı ve çok daha ileri seviyelere gideceğimizi belirtti. Bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini belirten Ağbal, Türkiye’nin ekonomik durumu olarak geriye gitmediği ve daha çok ileri gittiğinin altını çizdi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + 18 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.