Gündem 30 Türk Firması Amerika’da Dükkan Açtı! Aylık Kira 145 Bin Dolar!

30 Türk Firması Amerika’da Dükkan Açtı! Aylık Kira 145 Bin Dolar!

Son Güncelleme:

Türkiye Ticaret Merkezi bünyesindeki birimlerden dördüncüsü New York’taki prestijli merkezlerden Manhattan’da hizmete açıldı. 4 farklı sektörden 30 firmanın yer aldığı merkez 5. Cadde’de hizmete girdi.

Aylık Kirası 145 Bin Dolar

Ekonomi Bakanlığı tarafından sağlanan destekler dahilinde 2017 yılı içinde Dubai, Tahran, Chicago’da merkezler açan, kısa adı TTM olan Türkiye Ticaret Merkezi bu merkezlerin dördüncüsünü Manhattan’da açtı. Merkezde hazır giyim, ev tekstili, contrat business ve halı gibi ürünlerin bulunduğu 4 sektörden 30 civarında firmanın yer aldığı TTM’nin merkezine aylık 145 bin dolar kira ödenecek. Bu firmaların arasına ayakkabı ve deri sektörünün de katılmasından sonra Türkiye Ticaret Merkezi’nin New York’taki merkezinde yer alan firma sayısının 40 civarına ulaşması bekleniyor.

Açılışı Ekonomi Bakanı Yaptı

Türkiye Ticaret Merkezi tarafından hayata geçirilen yeni merkezin açılışını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci yaptı. Zeybekci’ye; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte Amerika gezisinde olan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker de eşlik etti.

New York Vahşi Bir Kapitalizm Merkezi

Nihat Zeybekci açılışta bir konuşma yaparak ABD’nin New York kentinin yıllık gelirinin 1.4 trilyon civarında olduğunu, bu rakamın Rusya’nın milli gelirinden de fazla olduğunu, Türkiye’nin milli gelirinin ise 870 milyar dolar olduğu düşünülürse 20 milyon nüfusa sahip olan bu kentin sahiden dünyanın merkezi olduğunun anlaşılabileceğini, ancak New York’un aynı zamanda kötü örnek olan vahşi bir kapitalizm merkezi haline de getirildiğini söyledi.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,144BeğenenlerBeğen
7,221TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler