HSBC Genel Müdür Yardımcısı’ndan Yatırımcılara Önemli Uyarılar!

0

HSBC Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Horozoğlu, Çin’in projesi olan Kuşak ve Yol’un Türk yatırımcılar ve şirketler açısından büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde HSBC tarafından Çin’in Kuşak ve Yol Projesi öncelikli madde olmak üzere Türkiye – Çin arasındaki ticaretin ve risklerinin ele alınarak mevcut fırsatların konu edildiği bir toplantı düzenlendi. Toplantıda bir konuşma yapan Hulusi Horozoğlu, perakende ve gıda alanların daha önce yurtdışı ile ticaret yapmış olan firmaların bu projede de başarı sağlayacağını düşündüklerini söyledi.

Nokta Atışı Yapın

HSBC Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Horozoğlu, Çin’de ilk kez yatırım yapacak olan şirketlere tavsiyelerde bulunarak noktala atışı yağmaları gerektiğini söyledi. Horozoğlu, Çin ile iş yapmanın diğer ülkelerle iş yapmakla aynı olmadığını, yola çıkıldığından mihenk taşlarının altı doğru doldurulduğu takdirde hızlı bir şekilde penetrasyon ve pazar payı elde edileceğini, Çin’in büyük bir coğrafya olmasından dolayı spesifik bölgelerden başlamak gerektiğini düşündüklerini, Çin’e ilk kez yatırım yapacakların, yatırım yapılacak bölgedeki tüketici ve alt yapı analizlerini doğru yapması gerektiğini, doğru noktadan başlangıç yapmanın önemli olduğunu söyledi.

Çin’deki Yatırımları Takip Ediyoruz

Hulusi Horozoğlu, Türkiye’den Çin’e eğitim alma amacıyla giden bir öğrenci gurubu olduğunu, HSBC’nin 24 ülkede Çin masasının olduğunu, Çin’in yaptığı ya da Çin’e yapılacak olan yatırımları bu masalar sayesinde HSBC olarak Çin’deki büyüklüklerinin bir avantaj olduğunu ve bunun çeşitli fırsatlar sağladığını, Kuşak ve Yol projesi dahilinde yatırımcıların ağırlıklı olarak telekomünikasyon, alt yapı, imalat ve ulaşım sektörlerine ağırlık vereceklerini, bu projenin dünya nüfusunun üçte ikisini ve küresel GSYH’nin üçte birini kapsayacağını, dolayısıyla bu kapsamda yatırımcıları bekleyen önemli fırsatlar olduğunu, ilk kez yurtdışı yatırımı yapacak olanların nokta atışı yaparak başarı ve kazanç elde edebileceklerini de sözlerine ekledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın