Ana SayfaGündemEsnafa Müjde! Çırak Ücretleri Devletten!

Esnafa Müjde! Çırak Ücretleri Devletten!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Gümrük ve Ticaret Bakanı esnaflara müjdeyi verdi. Çırak alındığında çırağa verilen ücret devlet tarafından karşılanacak!

Bülent Tüfenkci Hatay’da HESOB’un düzenlediği  “Esnaf ve Sanatkarları Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı. Katıldığı toplantıda Tüfenkci esnafa seslendi. Esnafın sorunlarını bildiğini söyleyen Tüfenkci, esnafın kalkınmasını istediklerini söyledi. Esnafın esnaf olarak doğduktan sonra sonrasında tüccar, tüccarların ise sanayici olmasını istediklerini vurguladı.

15 Temmuz’da 68 esnafın şehit olduğunu söyleyen Bakan Tüfenkci, 15 Temmuz saldırısının hem millete hem de esnafa karşı düzenlenmiş olduğu bir darbe olduğunu ekledi. Önleminin teşviklerle kısa sürede atlatıldığını söyleyen Bakan, esnafların sorunlarını bildiğini, sorunları çözmede gecikme yaşanabildiğini ama sorunların mutlaka çözüme kavuşturulduğunun altını çizdi.

Küçük Esnafın Yanındayız!

Esnafın finansman sıkıntısı çektiğini bildiğini söyleyen Bakan, bu konuda çalışma yaptıklarını söyledi. Esnaf kredi kooperatifleriyle esnafa yönelik krediler olduğundan bahseden Tüfenkci, dışarıdan kredi alındığında %15, %18 faiz oranıyla kredi aldıklarını ancak devletin %5 faizle kredi verdiğini ve geri kalan kısmını da yine devletin ödediğini söyledi.

Küçük esnafı ezici rekabete karşı korumaya çalıştıklarını ekleyen Tüfenkci, küçük esnafa 2002’de sadece 5 bin TL verebildiklerini fakat bu rakamın şimdilerde 150 bin TL’ye çıkardıklarını söyledi. Küçük esnafa toplamda 21 milyar TL kredi verilmiş.

Esnafın çırak bulmakta zorlandığını bulsa bile ücretini ödemekte zorlandığını söyleyen Bakan, bu konuda da çözüm aradıklarını söyledi ve alınan çırakların hem priminin hem de maaşının ödenmesi yönünde çalışmalar yapıldığını ekledi. Ayrıca küçük esnafın da e ticarete katılmasını istediklerini belirtti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.